Kraina Przygód na Jordanku

Fot. Jerzy Szostak
Reklamy

Rusza pierwszy etap przebudowy ogródka Jordanowskiego przy al. 600-lecia. Sama modernizacja ma potrwać kilka lat. Ale już w tym roku na najstarszym sochaczewskim placu zabaw pojawią się urządzenia do zabawy, z których będą mogły korzystać dzieci niepełnosprawne.

Przebudowa jordanka będzie prowadzona na podstawie koncepcji opracowanej przez firmę Kerria z Koła. Zakłada ono przekształcenie istniejącego placu zabaw w Krainę Przygód, dla dzieci młodszych oraz ich mam, dzieci starszych a także dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Plac zostanie podzielony na kilka stref dla najmłodszych, dzieci starszych, młodzieży, integracyjną, sensoryczną, strefę piasku oraz gier chodnikowych. Taki podział pozwoli na to, aby każdy, kto będzie odwiedzał Jordanek, czuł się tam komfortowo. Tym bardziej, że będą zamontowane w strefach urządzenia do zabawy.

W pierwszym etapie przebudowy, który powinien rozpocząć się w tym miesiącu, plac zabaw zostanie wzbogacony o urządzenia do zabawy, z których będą mogły korzystać dzieci niepełnosprawne. Dodajmy, że ten etap przebudowy będzie realizowany w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. – Coraz więcej firm ma w ofercie huśtawki koszowe lub typu bocianie gniazdo, czyli urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Chcemy, by także one mogły bezpiecznie skorzystać z bujawek, albo nie schodząc z wózka, pokręcić się z rówieśnikami na karuzeli – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Dostawcę tych urządzeń powinniśmy poznać w tym tygodniu i będzie on zobowiązany do ich zamontowania w ciągu 50 dni od podpisania umowy. Gdyby udało się rozstrzygnąć przetarg w pierwszym podejściu, to na jordanku jeszcze w tym roku pojawią się: bujak, podwójna huśtawka, zestaw wielofunkcyjny oraz urządzenie wspinaczkowe. Do tego dojdzie huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych oraz tablice sensoryczne, m.in. tablica grająca-ksylofon, tablica zegara, tablica z grą w wyścigi i tablica z alfabetem Braille’a.

Do tego planowany jest zakup zadaszonej ławki z przewijakiem dla karmiących mam.

Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz