JUBILEUSZ KLUBU SPORTOWEGO

Pod patronatem  burmistrza Miasta i Gminy Wyszogród, odbyły się uroczystości związane z 75-leciem Ludowego Klubu Sportowego Stegny w Wyszogrodzie. Organizatorami obchodów byli burmistrz oraz zarząd Klubu. Impreza odbyła się na Stadionie Miejskim w Wyszogrodzie w sobotę, 9 października. Pogoda dopisała. Stąd też uczestników nie brakowało.

LKS Stegny to jeden z najstarszych klubów sportowych na terenie powiatu płockiego. Powstał tuż po II Wojnie Światowej, na początku 1946 roku. Przez lata integrował środowisko młodych sportowców z terenów wiejskich. Z LKS Stegny wywodzi się wielu wybitnych piłkarzy, gdyż głównie tą dyscypliną sportu zajmuje się ten klub. Jednak nie brak też innych inicjatyw oraz form aktywności adresowanych do mieszkańców gminy.

W ostatnich latach LKS Stegny przechodził perturbacje związane z problemami finansowymi. Groził nawet upadek klubu, ale zdaje się, że sprawy zaczynają powoli się regulować.

Inwestycje podnoszą aktywność

Sposobem na utrzymanie Klubu jest inwestowanie gminy w jego działalność. Na początku tego roku na terenie stadionu LK Stegny dokonano modernizacji oświetlenia wraz z kompleksową wymianą wewnętrznej sieci elektroenergetycznej na słupach i zabezpieczeniami. Stadion, dzięki nowoczesnemu LED-owemu oświetleniu sterowanemu automatycznie, stał się obiektem spełniającym normy do tego, aby mogły się odbywać na nim ligowe rozgrywki. To też spowodowało uaktywnienie się sportowców oraz młodego, sportowego narybku. LKS Stegny ożył i wzmógł działalność.

W programie tegorocznych uroczystości jubileuszu 74-lecia odbyły się dwa mecze. Najpierw o godzinie 11.00 spotkali się seniorzy z klasy okręgowej. Rozegrano mecz Stegny Wyszogród z Orłem Goleszyn. Potem o godzinie 13.00 odbył się mecz orlików U-11 o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród.

Punktualnie o godzinie 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości, a w nim wręczenie wyróżnień i podziękowań osobom zasłużonym, aktywistom sportowym oraz samym sportowcom, przemówienia okolicznościowe i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Puchar Zarządu LKS Stegny „Na zdrowie stawiam – sport uprawiam”. Adresowanego do najmłodszych.

Nie tylko sport

Choć była to impreza sportowego klubu, to nie zabrakło na niej atrakcji kulturalnych oraz edukacji ekologicznej. Było dmuchane miasteczko dla najmłodszych dzieci, gry i zabawy dla nieco starszych, gorąca grochówka na rozgrzewkę dla wszystkich oraz zabawa taneczna z DJ-em.

Podczas całej imprezy grupka uczniów SP w Wyszogrodzie w składzie – Amelka Karpińska, Ania Janczak i Mikołaj Smulski, przygotowała mały poczęstunek z jabłecznika oraz regionalnych owoców. Owoce do wypieków i poczęstunku dostarczyła jedna z lokalnych firm. Każdy mógł skosztować pyszności za niewielkie wsparcie.

– Akcja, którą zdecydowaliśmy się przeprowadzić przy okazji 75-lecia LKS Stegny, ma na celu zebranie środków na ratowanie polskich pszczół. Dwa złote, to koszt uratowania jednej pszczółki i o tyle prosiliśmy uczestników imprezy o wrzucanie do puszki. Przyjmujemy również Koreczki dla Pszczółeczki. Pieniądze uzyskane za te korki przekażemy do Greenpeace Polska na ratowanie polskich pszczół – mówili uczniowie.

Akcję wsparło wielu uczestników meczów i kibiców sportowych, oraz rodzin, które przyszły na jesienny relaks pod chmurką, by świętować rocznicę najstarszego w gminie klubu sportowego.

Bogumiła Nowak

Fot. LKS Stegny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz