Jeśli zmieniasz piec

fot.pixabay

SOCHACZEW „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Walka ze smogiem, to wyzwanie dla każdego z nas.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomagają chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększają domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Jeśli zatem planujesz wymianę starego pieca na nowy, spełniający najwyższe normy ekologiczne, chcesz przy tej okazji ocieplić dom, wymienić okna, drzwi wejściowe albo instalację centralnego ogrzewania, a może chcesz zainwestować w fotowoltaikę lub wentylację z odzyskiem ciepła – skorzystaj z rządowej dotacji udzielonej w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Warto się pospieszyć, ponieważ zakup i montaż kotła na węgiel w ramach „Czystego Powietrza” będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już można składać wniosków o dotacje na kotły węglowe.

Punkt Konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” mieści się w sochaczewskim Urzędzie Miejskim. Z jego pomocy można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 862-22-35 wew. 337 lub 397. Można również pisać na adres srodowisko@sochaczew.pl.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz