Jak zmieni się stadion?

fot. archiwum

Miasto zleca wykonanie koncepcji projektowej, a po jej zatwierdzeniu zamówi projekt budowlany wraz z dokumentacją techniczną rewitalizacji stadionu przy ul. Chopina. Koncepcja ma powstać do połowy grudnia tego roku, natomiast planowany termin ukończenia projektu budowlanego to koniec listopada 2022 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie to kolejny etap remontu obiektu MOSiR, wykorzystywanego głównie przez piłkarzy z Klubu Sportowego Bzura Chodaków. Przypomnijmy, że w wakacje, za kwotę 600 tysięcy złotych, stadion i tereny wokół niego przeszły częściową modernizację. Zakres prac określił zwycięski projekt realizowany w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki na ten cel pochodziły z Funduszu Inwestycji Lokalnych, które udało się pozyskać dzięki wsparciu wiceministra Aktywów Państwowych – Macieja Małeckiego. Utwardzono drogę dojazdową na stadion wzdłuż pasażu Duplickiego, wymieniono część ogrodzenia (z betonowego na metalowe), renowacji doczekała się główna brama stadionu, odnowiona została też kasa biletowa, do której dociągnięto przyłącze elektryczne. Od wschodniej strony głównej płyty boiska powstała nowa ławka dla kibiców, licząca 150 siedzisk. Miasto kupiło nowe wiaty dla zawodników rezerwowych, obiekt wyposażono też w profesjonalny wózek do malowania linii na murawie.

To dopiero początek. Miasto lada dzień ogłosi przetarg na wykonanie niezbędnej dokumentacji – koncepcji, a później projektu budowalnego. Już teraz znamy wstępne założenia przygotowywanej inwestycji.

Powstałe w 2014 roku trybuny mają zostać rozbudowane na całej długości skarpy znajdującej się po zachodniej stronie płyty głównej boiska. Dużym przedsięwzięciem będzie też budowa nowego budynku klubowego. W jego wnętrzu mają się znajdować dwie szatnie dla zawodników, jedna dla sędziów, toalety, prysznice, pomieszczenie biurowe dla trenerów oraz pomieszczenie magazynowe.

W miejscu, gdzie znajdują się obecnie dwa boiska – asfaltowe oraz ze sztuczną nawierzchnią – ma powstać nowe pełnowymiarowe boisko piłkarskie z nawierzchnią ze sztucznej trawy, z możliwością podziału na mniejsze pola gry, co pozwoli na trening kilku grup jednocześnie. Projekt ma zakładać również, w drugim etapie tej inwestycji, możliwość balonowego zadaszenia obiektu.

Wykonana z naturalnej trawy nawierzchnia głównej płyty boiska jest w dobrym stanie i nie planuje się jej wymiany. Projekt ma jednak uwzględniać nowy system nawadniający murawę. Wokół boiska powstanie bieżnia lekkoatletyczna. Zostanie dostosowana do istniejącego boiska, tak by jego parametry spełniały wymogi narzucane przez PZPN. Przy głównym placu gry zainstalowane zostaną również piłkochwyty.

Zlokalizowane na terenie obiektu MOSiR przy ul. Chopina park linowy oraz siłownia zewnętrzna pozostaną na swoim miejscu, natomiast na terenie obecnie istniejącego boiska do siatkówki plażowej, powstanie nowy plac gry dla tej dyscypliny. Ponadto modernizacja stadionu przewiduje zakup i montaż kontenera gospodarczego wraz z podłączeniem energii elektrycznej oraz objęcie całego kompleksu monitoringiem wizyjnym z rejestratorem obsługiwanym przez zarządcę obiektu.

– Starania o rządowe dotacje na dalszą przebudowę obiektów sportowych w Chodakowie obiecał poseł Maciej Małecki. To kolejna duża inwestycja w dzielnicy przeprowadzona przez samorząd z życzliwą pomocą posła ziemi sochaczewskiej. Wcześniej wspierał nas w zabiegach o dotacje m.in. na remont parku, odwodnienie i przebudowę dróg na terenie Chemitexu, budowę zbiornika retencyjnego przy ul. Parkowej – podsumowuje burmistrz Piotr Osiecki.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz