Dożynkowe wieńce przy Chacie

GRANICA Stowarzyszenie Towarzystwo Kampinoskie zaprosiło mieszkańców gminy Kampinos oraz gości na popołudnie przy Chacie Kampinoskiej. Było dość ciepło, jak na tę porę roku, więc przybyło wielu zainteresowanych.

Stowarzyszenie zaś przedstawiło bogaty program słowno muzyczny, konkursy, a także pokaz dawnego tańca z udziałem zaproszonych gości. Śpiewano również dawne piosenki, nie tylko ludowe, ale też z gatunku tych popularnych i lubianych w rodzinnym gronie.

Osobnym punktem jesiennego pikniku w Granicy była prezentacja wieńców dożynkowych. Zaprezentowane zostały dzieła z parafii Zawady z gminy Kampinos oraz z gminy Błonie.

Pierwszą grupę reprezentowały wieńce przygotowane prze mieszkańców wiosek – Gnatowice, Zawady, Wola Pasikońska, Grabnik i Pasikonik. Natomiast z gminy Błonie dożynkowe wieńce przygotowali mieszkańcy Bramek, Radonic, Skrzelewa i Woli Łuszczewskiej.

Wszystkie dzieła były piękne. Zaskakiwały starannym wykonaniem i niezwykłą pomysłowością. Obok wieńców pokazane były tegoroczne plony – piekne i okazałe owoce, warzywa i zioła..

Na pokazie były obecne Barbara Wielogórska, radna gminy Błonie, Wojciech Białas, wicestarosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos, Krzysztof Sucharski, przewodniczący Rady Gminy oraz Bogusław Zalewski, proboszcz parafii Kampinos. Pojawili się też twórcy wieńców dożynkowych, mieszkańcy gmin Błonie i Kampinos, którzy wspominali, jak powstawały te dzieła i co ich zainspirowało w artystycznym tworzeniu z roślin i płodów rolnych. Wicestarosta wręczył upominki twórcom prezentowanych wieńców. Mieszkańcy Sochaczewa i Warszawy, którzy od lat odwiedzają Granicę byli zachwyceni z okazji obejrzenia dzieł wykonanych na Gminne Dożynki.

BN

Fot. Romana Borecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz