CO WARTO WIEDZIEĆ O PODKŁADZIE

fot.pixabay

Często słyszę pytania pań na temat używania podkładów. Na niektóre z nich postaram się odpowiedzieć.

Czy należy używać podkładów?

Podkład jest bardzo ważnym kosmetykiem. Należy go używać, jest niezbędny szczególnie zimą (pełni rolę ochronną), musi być jednak bardzo dobrze dobrany do rodzaju skóry i pory roku.

Czy można łączyć podkłady?

Nie powinno się łączyć się podkładów o różnych konsystencjach i z przeznaczeniem dla różnych rodzajów cery, ponieważ inaczej się wchłaniają i mają różną moc krycia. Jeżeli przykładowo na partie tłuste nałożymy inny podkład niż na resztę twarzy, to ze względu na to, w okolicach tłustych podkład wchłania się dużo gorzej. Granice połączenia obydwu podkładów mogą się rozwarstwiać.

Różne podkłady inaczej kryją cerę. Po kilkunastu minutach może się okazać, że np. policzki, które lepiej wchłaniają podkłady, w stosunku do reszty twarzy są „niepokryte”, np. czerwone lub widać na nich inne niedoskonałości, a reszta jest idealnie gładka, co jeszcze bardziej podkreśli defekt policzków. Dlatego odradzam tego rodzaju próby.

Inaczej wygląda sprawa z łączeniem różnych kolorów podkładu z tej samej linii np. nawilżających, liftingujących. Można je mieszać ze sobą lub nakładać oddzielnie na różne partie. Doskonale zrobi twarzy położenie jaśniejszego podkładu na tłuste partie twarzy i ciemniejszego na resztę twarzy.

Przy zmęczonej twarzy taki zabieg da efekt odświeżenia, a przy twarzy dojrzałej – odmłodzenia.

Czy podkład chroni przed promieniami UV?

Dobre firmy kosmetyczne posiadają w sprzedaży podkłady z wysokimi filtrami 15 – 50 chroniące bardzo wrażliwą skórę przed przedwczesnym starzeniem się spowodowanym promieniowaniem UV. To najwyższej jakości, bardzo lekkie podkłady. Ich aplikowanie jest łatwe. Nie tworzą plam i bardzo dobrze się wchłaniają. Są naprawdę godne polecenia.

Należy pamiętać, że przed zastosowaniem każdego podkładu twarz musi być pokryta kremem nawilżającym.

Kremy tłuste i półtłuste są wykluczone, ponieważ tłuszcz w nich zawarty rozpuszcza podkład i uniemożliwia nam aplikację podkładu. Kremy ochronne na dzień wytwarzają powłokę na skórze i przy nakładaniu „rolkują się”, dając efekt nierówności skóry na twarzy.

Jak nietypowo wykorzystać podkład?

Do ulubionego podkładu dodajemy kroplę złotego kremu do ciała,   mieszamy i nakładamy równomiernie   na twarz.

Tego podkładu nie pudrujemy, co niestety będzie mniej trwałe, ale za to bardzo efektywne. Wszystkie kosmetyki, jakie nałożymy później (cienie, róż), muszą mieć konsystencję kremu. Nakładamy je opuszkami palców lekko wklepując. Rezultatem jest doskonały, efektowny i bardzo modny makijaż.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz