Ceramiczna pasja

fot.pixabay

SOCHACZEW W Sochaczewskim Centrum Kultury w Galerii ZeDeK w Boryszewie odbędzie się w piątek, 29 października o godzinie 18.00, wernisaż wystawy ceramiki „In speculo” autorstwa Mai Ryż-Kobek.

Artystka jest pedagogiem specjalnym, plastykiem i artystą ceramikiem. Ukończyła pedagogikę specjalną na WSP w Płocku, Niepubliczną Artystyczną Policealną Szkołę Ceramiki w Warszawie oraz Grafikę Artystyczną i ceramikę w FETAC 3, na Whitehall College of Further Education w Dublinie.

Maja Ryż-Kobek zajmuje się projektowaniem i wykonaniem ceramiki artystyczno-użytkowej. Specjalizuje się w tworzeniu dekorów ściennych, obrazu ceramicznego oraz form przestrzennych, a także przedmiotów codziennego użytku, np. mis i pater. Inspiracją dla niej jest świat roślin, geometrii i abstrakcji. Fascynuje ją różnorodność faktur i struktur.

Artystka brała udział w wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Dublinie, Pradze, Hradec Kralove, Warszawie i Krakowie. Od 2019 roku współpracuje z SCK w Sochaczewie, gdzie prowadzi pracownię ceramiki Majolika.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz