Bażanty poszły w pole

TERESIN Uczniowie jednej ze szkół warszawskich uczestniczyli 16 września w akcji wypuszczania bażantów na pola w gminie Teresin. Takie działania prowadzone są co roku wiosną i jesienią. Uczestniczą w nich zaproszeni uczniowie nie tylko z gminnych szkół, ale też chętni z całego Mazowsza. Jednak z uwagi na pandemię Covid-19 od wiosny 2020 roku wypuszczanie ptaków odbywało się bez udziału uczniów.

Tym razem jednak uczniowie wzięli udział w jesiennej akcji, podczas której mogli zobaczyć na żywo bażanty oraz kuropatwy. Ptaki te zostały przywiezione przez przedstawicieli Koła Łowieckiego „Grunwald” z ośrodka hodowli z Gradowa. Przedstawiciele koła: Tomasz Brzeski i Marek Misiak, którzy od lat zajmują się tą akcją, opowiadali dzieciom o życiu i żerowaniu bazantów. Jak wspomnieli bażanty i kuropatwy uznawane są za dziki drób i określane mianem kuraków. Uczniowie poza zobaczeniem żywych ptaków dowiedzieli się, skąd i w jakim celu pojawiły się one w Polsce i dlaczego wypuszczane są dwa razy w roku w naturalnej przyrodzie. Bażanty i kuropatwy będą bytowały na polach w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego „Łasiczka”, którego gospodyni Dorota Łasica wyraziła zgodę na takie ekologiczne przedsięwzięcie.

Na zakończenie spotkania z myśliwymi zaplanowano ognisko z kiełbaskami. Jednak chłód i deszcz popsuły plany – stąd najmłodszych zaproszono na uroczystą kolację pod dachem.

BN

Fot. Koło Łowieckie „Grunwald”

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz