40-letnia mieszkanka gminy Iłów odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji

fot. policja

Policjanci zatrzymali 40 – letnią mieszkankę gminy Iłów, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości i doprowadziła do kolizji z innym pojazdem. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki zostali wezwani na interwencję dotyczącą kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że w Iłowie przy jednym ze sklepów, kierująca pojazdem marki Opel Astra doprowadziła do zderzenia z innym pojazdem. Kobiety doszły do wniosku, że nie będą wzywały Policji, ponieważ sprawczyni zobowiązała się do pokrycia szkody i poprosiła pokrzywdzoną, by pojechała z nią do domu, gdzie otrzyma gotówkę.

Pod domem okazało się, że kobieta odpowiedzialna za zdarzenie drogowe, nie chce wywiązać się z umowy. Twierdziła, że nie brała udziału w żadnej kolizji. W związku z tym, dopiero wtedy wezwano na miejsce Policję.

Badanie stanu trzeźwości kierującej oplem wykazało prawie 1,5 promila. Z systemu wynika również, że nie posiada uprawnień do kierowania. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Wczoraj usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznała się do popełnionego przestępstwa. Ukarano ją również mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz