20 mln z rządu do miasta

W poniedziałek 25 października na terenie dzielnicy Chodaków odbyły się dwa briefingi prasowe. Podczas pierwszego burmistrz Piotr Osiecki odebrał z rąk wiceministra Macieja Małeckiego promesę rządową na blisko 5 mln zł, na docieplenie budynków użyteczności publicznej z terenu miasta. Chwilę później starosta Jolanta Gonta otrzymała promesę na 15 mln zł, przeznaczone m.in. na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapia Zajęciowej. To pierwsze środki jakie trafiają do miasta z programu Polski Ład.

Przy budynku Szkoły Podstawowej nr 7 wiceminister Maciej Małecki przekazał na ręce burmistrza Piotra Osieckiego promesę wartości dokładnie 4.950.000 zł. W spotkaniu wzięli także udział odpowiedzialny za oświatę zastępca burmistrza Marek Fergiński, dyrektor SP nr 7 Zbigniew Pakuła oraz przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek wraz z miejskimi radnymi. Pieniądze pozwolą na termomodernizację budynku chodakowskiej podstawówki, sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz budynku urzędy miasta.

– To bardzo ważne środki, skierowane głównie do placówek oświatowych. Poprawią nie tylko komfort uczniów, ale także ekonomię funkcjonowania zarządzanych przez nas obiektów – powiedział podczas spotkania burmistrz Piotr Osiecki.

Do Sochaczewa, na ręce starosty Jolanty Gonty trafiła również promesa inwestycyjna na kwotę 15 mln. Środki te pozwolą na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, remonty dróg oraz inwestycje w Szpitalu Powiatowym. Jak zaznaczyła starosta, WTZ doczeka się, dzięki rządowemu wsparciu, siedziby na miarę XXII wieku. Powstanie budynek o powierzchni użytkowej 800 metrów przystosowany do zapewnienia opieki 50 uczestnikom warsztatów.

– Cieszę się, że do Sochaczewa, miasta z którym jestem w oczywisty sposób związany, płyną kolejne rządowe środki – powiedział wiceminister Maciej Małecki. – Zawsze jestem szczęśliwy, jeśli mogę pomóc w otrzymaniu przez miasto rządowych dotacji. Tym razem pomogą one m.in. poprawić warunki dla osób szczególnie potrzebujących. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku stawia na kierowanie środków nie tylko do największych aglomeracji, ale także do mniejszych miejscowości. Jestem przekonany, że do Sochaczewa trafią kolejne środki rządowego wsparcia.

W pierwszej transzy środków z Polskiego Ładu do Sochaczewa oraz ościennych gmin trafiło ponad 52 mln zł.

źródło i fot.: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz