Zwycięstwo Natalii Hoyer w mityngu „Korzeniowski Cup”. Znakomite wyniki ekipy KM Aktywni Sochaczew

 Trochę nietypowo bo w środę 15.09.2021 roku na stadionie Orła w Warszawie odbył się Praski Mityng Lekkoatletyczny „Korzeniowski Cup”. Znakomicie spisały się w nim dziewczyny z KM Aktywni Sochaczew trenowane przez Emanuela Zimnego. Pięcio – osobowa ekipa przywozi rekordy życiowe oraz 3 miejsca na podium (w tym zwycięstwo). Znakomicie spisały się też chodziarki które tym razem rywalizowały w formule open.

Mityng którego organizatorem był czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski był wspaniałą formą sprawdzenia swoich aktualnych możliwości, oraz sprawdzenia się w rywalizacji z młodzieżą trenującą głównie w warszawskich klubach. Dominowała atmosfera luzu i zabawy. Bo przecież o to chodzi w sporcie młodzieżowym.

Taka forma przeprowadzania zawodów pozytywnie wpływa na dziewczyny z KM Aktywni Sochaczew. Zostały sklasyfikowane bardzo wysoko w swoich konkurencjach, padły rekordy życiowe ale to co mnie trenera cieszy najbardziej to wartościowe wyniki na miarę klas sportowych i oczywiście miejsca na podium.
Z grona zawodniczek KM Aktywni Sochaczew na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Hoyer. Zwyciężyła w biegu na 600 metrów z wynikiem 1.43.22. Natalia poprawiła wynik życiowy o ponad 6 sekund. Nabiegała IV klasę sportową i już tylko 0.22 brakuje do 3 klasy sportowej. W przypadku biegów średnich to jest naprawdę nie dużo.Znakomite starty odbyły się również w biegach sprinterskich. W kategorii U14 w biegu na 60 metrów – KM Aktywni Sochaczew miał dwie reprezentantki tj. Natalię Hoyer i Patrycję Ptaszyńską. Obydwie dziewczyny pobiegły znakomicie. Ustanawiając swoje rekordy życiowe. Natalia zajęła 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej z wynikiem 8.77 przy wietrze (-1.0 m/s), Patrycja dobiegła na tej najbardziej nie lubianej pozycji – czyli 4 z wynikiem 8.85 przy wietrze (-0.8 m/s). Warto zaznaczyć że Patrycja zajęła również 8 miejsce w skoku w dal z wynikiem 3.84.W biegu młodziczek na dystansie 100 metrów kapitalny bieg, okraszony rekordem życiowym miała Karolina Kuracka. Zajęła 2 miejsce z wynikiem 13.71 przy wietrze (-0.5 m/s). To był znakomity start Karoliny. Wspaniałe przetarcie przez Mistrzostwami Mazowsza i nie wykluczone że Mistrzostwami Polski U16. W tej kategorii Karolina nabiegała IV klasę sportową.

Na koniec trzeba wspomnieć o znakomitych startach chodziarek z KM Aktywni Sochaczew. Wystartowały w kategorii open tzn. nie było podziału na kategorie wiekowe w rywalizacji na dystansie 3000 metrów. Maja Madanowska i Oliwia Rybak wypadły bardzo dobrze w tej rywalizacji. Maja minimalnie bo o 0.20 poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie. Obecnie wynosi on 19.28.75. Ogólnie w open była 6, ale wśród młodziczek 2. Oliwka tym razem bez życiówki ale na 4 miejscu wśród młodziczek i 10 w klasyfikacji open.

Chętnych do spróbowania swoich sił w lekkiej atletyce zapraszam na bezpłatne trening info tel. 697296626.
KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 – tytułem „wpłata na sekcję młodzieżową”. Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.
Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.

Emanuel Zimny

IMG20210915194014.jpg

IMG20210915181401_01.jpg

IMG20210915185005.jpg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz