Został tylko tydzień koszmaru

SOCHACZEW Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tylko tydzień kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, aby ominąć remontowaną ulicę 15 Sierpnia. Jak wynika z naszych informacji, droga ma być przejezdna dla samochodów w przyszłym tygodniu.

Trwający od 29 marca drugi etap przebudowy ulicy 15 sierpnia powoli zbliża się do końca. Wykonawca inwestycji, firma Starbag położyła już dwie warstwy asfaltu na odcinku od skrzyżowania z Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa. Ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni ma być układana w tym tygodniu. Oznacza to, jak informuje Urząd Miejski, że droga zostanie otwarta dla ruchu kołowego pod koniec września. Z tym tylko, że prace związane z przebudową ulicy będą trwały, ale będą wykonywane poza jezdnią.

Przypomnijmy, że koszt drugiego etapu przebudowy wynosi 3 445 815 zł. Połowa środków potrzebnych na realizację inwestycji pochodzi z dotacji, jaką miejski samorząd otrzymał z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Prace prowadzono na odcinku ulicy o długości 935 metrów: od ulicy Broniewskiego do obwodnicy miasta. Oprócz samej jezdni zostały ułożone nowe chodniki oraz wydzielono pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni.

Ułożona została również kanalizacja deszczowa oraz przebudowane skrzyżowania z ulicami Okrzei i Łuszczewskich. Powstały także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla samochodów oraz ustawiono nowe latarnie.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz