Złote pary świętowały

NOWA SUCHA W budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej odbyła się 16 września uroczystość wręczenia Medali Prezydenta RP przyznanych małżonkom za długoletnie pożycie małżeńskie. Takie medale trafiają do tych par, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat. W ubiegłym roku nie było tak uroczystej gali, jak teraz, z powodu pandemii.

Na uroczystość w GOK w Nowej Suchej przybyło 9 par małżeńskich. Medale w trakcie uroczystości otrzymali: Jadwiga i Wojciech Boczkowscy, Marianna i Stanisław Gostyńscy, Wiesława i Jerzy Chełmińscy, Zofia i Roman Kalinowscy, Scholastyka i Adam Kosiarek, Teresa i Marcin Marcinkowscy, Teresa i Czesław Mazurek oraz Teresa i Henryk Plichta.
Wraz z zasłużonymi jubilatami na uroczystości zjawili się członkowie ich rodzin oraz przyjaciele.
Po przywitaniu przez Macieja Mońkę, wójta gminy Nowa Sucha, odbyła się część oficjalna. Każdej z obecnych na uroczystości zasłużonych osób gratulowali: Mariusz Mikulski – przewodniczący Rady Gminy w Nowej Suchej, oraz Iwona Pająk – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a także zaproszeni goście z grona najbliższych. Nie zabrakło też toastu szampanem, wspólnych zdjęć i tradycyjnego poczęstunku.
Jednak nie wszyscy wyróżnieni medalem prezydenta mogli z różnych względów uczestniczyć w uroczystości. Część osób nie przybyła na galę. Osobom nieobecnym medale zostaną wręczone indywidualnie w późniejszym czasie.
– Uroczystość jubileuszu długoletniego pożycia par małżeńskich organizowana jest w naszej gminie co roku. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich małżonków, którzy w tym roku obchodzić będą 50 rocznicę wspólnego życia oraz do ich rodzin, jak też przyjaciół, sąsiadów o zgłaszanie tego faktu – informuje Iwona Pająk, kierownik USC w Nowej Suchej.
Zgłoszenia można dokonywać osobiście w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Suchej pokój nr 20 lub telefonicznie (46) 861 20 51 wew. 39. Obecnie zgłaszani będą uhonorowani medalami dopiero za rok. Procedury od zgłoszenia, poprzez podpisanie wniosków przez prezydenta, do przekazania decyzji gminom trwają kilka miesięcy.

BN
Fot. UG Nowa Sucha

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz