Zielona Szkoła w Darłowie

Początek września był wyjątkowy dla grupy uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Dzieci i młodzież, zamiast spędzać pierwsze dni września w szkolnych ławach, uczyły się, a zarazem odpoczywały na słonecznej plaży w Darłówku. Uczestnicy zakwaterowani byli w bardzo dobrych warunkach w ośrodku „Gniewko”, znajdującym się około 100 m od morza. Zielona Szkoła połączyła cele edukacyjne, profilaktyczne oraz integrację tak ważną po czasach nauki zdalnej.

Dzieci poznawały aspekt geograficzny i kulturowy wybrzeża zachodniego Pomorza, płynęły statkiem pirackim, korzystały z basenu i Aquaparku, miały okazję z bliska poznać sympatyczne alpaki, brały udział w licznych spacerach, grach i zabawach sportowych oraz rozwijały swoją kreatywność podczas wieczoru talentów.

W wycieczce wzięły udział dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wspierane przez swoich rodziców. Organizacja wyjazdu w korzystnej cenie była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z PKS Grodzisk oraz realizacji programu profilaktycznego wspartego przez Urząd Gminy w Iłowie. Rodzice mieli możliwość zapłacenia za wycieczkę bonem „500+”.

Był to słoneczny początek września, który uczestnicy Zielonej Szkoły na pewno będą wspominać przez najbliższe lata, rozpoczynając kolejny Rok Szkolny.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz