Wycieczka z wójtem

TERESIN W tegorocznej licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na aukcji został wystawiony przez Marka Olechowskiego, wójta gminy Teresin, wspólny wyjazd do Gdańska. Licytację tę wygrali Monika i Wojciech Pietrzakowie z Serok.

Wyprawa przewidywała zwiedzanie miasta oraz wizytę u prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz. W wyjeździe wójt zobowiązał się być osobistym szoferem i towarzyszyć zwycięzcom podczas wycieczki. Kulminacyjnym punktem było spotkanie z prezydentem Gdańska, połączone z rozmową na temat samorządności i wymiana opinii na tematy związane z życiem społecznym. Wizyta w gdańskim ratuszu zakończyła się wymianą prezentów. Państwo Pietrzakowie i wójt Olechowski wręczyli pani prezydent kosz smakołyków przygotowany na tę okazję przez Annę Gogół, popularyzatorkę naturalnej i zdrowej żywności. W zamian obdarowani zostali bursztynowym upominkiem.

Państwo Pietrzakowie wraz z wójtem Olechowskim odbyli też krótką wycieczkę po Gdańsku. Na trasie zwiedzania nie zabrakło Dworu Artusa, Fontanny Neptuna, Bramy Żurawiej oraz spaceru po ulicy Mariackiej. Drugiego dnia odwiedzili Westerplatte i Sopot. Wybrali się również na romantyczny spacer brzegiem morza, by obejrzeć zachód słońca.

Oprac. BN

Fot. UG Teresin

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz