Wybudują kładkę i rondo

PODKAMPINOS Powiat warszawski zachodni uzyskał dofinansowanie z Subwencji Ogólnej Budżetu Państwa na realizację inwestycji dotyczącej rozbudowy fragmentu ul. Niepokalanowskiej wraz z budową ronda i kładki przez rzekę Utratę w Podkampinosie (gm. Kampinos).

Przyznano 3 miliony 47 tysięcy 78 złotych, to jest około 50 procent kosztów zadania. Wartość całej inwestycji oszacowano na 6,4 miliona złotych.

W wyniku przetargów wyłoniono wykonawców i podpisano z nimi umowy. Rondo wykona firma „Alblu” sp. z o.o. z Warszawy (koszt – ponad 4,6 mln zł), a kładkę firma „Jawal” sp. z o.o. z Kielc (koszt ok. 1 mln zł). Inwestycje powinny zostać zakończone pod koniec listopada.

Rozpoczęto już prace przy budowie kładki, niestety wysoki stan wody na Utracie wprowadza pewne komplikacje. Dotychczas wbito ścianki szczelne zabezpieczające rejon robót fundamentowych oraz wykonano palowanie pod podpory kładki.

W najbliższym czasie, jeśli poziom wody pozwoli, planowane jest wykonanie dalszych prac związanych z wykonaniem podpór. Jeśli chodzi o budowę ronda, to trwają tam obecnie   prace przygotowawcze i powstaje projekt czasowej organizacji ruchu. Prace drogowe ruszą niebawem. O utrudnieniach w ruchu i wyznaczonych objazdach będziemy informować.

W wielu miejscach powiatu warszawskiego zachodniego pojawiły się przy drogach radarowe wyświetlacze prędkości, informujące kierowców o przekroczeniach dozwolonej szybkości. W ostatnim czasie zainstalowano kolejne wyświetlacze, m.in. w Zawadach i Pasikoniach na terenie gminy Kampinos.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz