Współczesne filmy o podróży w czasie

Gdybyśmy mogli przewidywać przyszłość, to obstawialibyśmy z sukcesem zakłady sportowe, numery w totka czy też ogrywali automaty do gier hazardowych w kasynach online. Nikt jednak nie ma takiej mocy. Podróże w czasie prezentowane są nam jednak w filmach i serialach. Chcielibyśmy się zająć tymi pierwszymi, gdyż w ostatnich kilkunastu latach pojawiło się sporo ciekawych produkcji w tym zakresie. Oto zatem nasza lista.

About Time

About Time znany w Polsce jako Czas na miłość, to film z 2013 roku, będący połączeniem kilku gatunków: komedii, romansu i dramatu. Tim Lake to przeciętny angielski chłopak, który pewnego dnia dowiaduje się od ojca, że mężczyźni w rodzinie mają wyjątkową moc podróżowania w czasie. Tim uważa to oczywiście za żart, jednak daje się przekonać, aby wejść do szafy i spróbować cofnąć się w czasie. Nieoczekiwanie trafia na ostatni sylwester, który był dla niego porażką. Zaczyna zatem wykorzystywać swoją zdolność, aby zdobyć Mary – miłość jego życia, jak i lepiej wykorzystywać nadarzające się sytuacje. Tim będzie jednak musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, jak i będzie miał szansę na to, aby bardziej czerpać radość z życia. W filmie wystąpiło sporo gwiazd, w tym Bill Nighy, Rachel McAdams czy Domhnall Gleeson.

The Time Traveler’s Wife

Zaklęci w czasie to kolejny dramat romantyczny, w którym wystąpiła Rachel McAdams. Henry De Tamble to mężczyzna, który cierpi na pewną przypadłość. Otóż od dziecka potrafi się przenosić w czasie. Nie ma na to jednak wpływu, więc nigdy nie wie, kiedy i jak może to nastąpić. Wprowadza to mnóstwo chaosu w jego życiu. Kiedyś poznaje jednak Clare Abshire, która okazuje się, że zna, wręcz kocha mężczyznę. Podróżował on bowiem z przyszłości w przeszłość, gdzie poznał Clare. Tak też zaczyna się między nimi romans, wielka miłość, która nastawiona będzie jednak na wiele prób i niebezpieczeństw.

Na skraju jutra

Edge of Tomorrow to produkcja science-fiction z 2014 roku, w której wystąpili Tom Cruise i Emily Blunt. Produkcja ta nazywana jest Dniem Świstaka w wersji wojennej. W niedalekiej przyszłości Ziemia zostaje zaatakowana przez rasę obcych. Odnoszą oni szereg zwycięstw, aż w końcu udaje się ludziom wygrać jedną z bitew. Szykują zatem wielką inwazję z Anglii na Francję. Wśród żołnierzy znajduje się major William Cage, który zostaje karnie wysłany na front. W dniu inwazji wszystko okazuje się porażką, a żołnierze zostają wręcz zmasakrowani. William także ginie na plaży, jednak udaje mu się w tym samym czasie zabić jednego z przywódców kosmitów. Mężczyzna budzi się jednak rankiem tego samego dnia. Wkrótce odkrywa, że niczym w Dniu Świstaka wpadł do pętli czasu. Niedługo na pomoc mężczyźnie przybywa sierżant Rita Vrataski, która również stale przeżywała kiedyś ten sam dzień.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Film z 2014 roku to na chwilę obecną ostatnia dobra produkcja z serii X-Men Marvela. W przyszłości w wyniku stworzenia specjalnych strażników, osoby z mutacją są po kolei zabijane. Przy życiu pozostaje jedynie ich garstka, w tym Logan, profesor X i Magneto. Decydują się na ostateczny i ryzykowny krok. Wysyłają podświadomość Logana do jego ciała w latach 70. XX wieku, gdzie ma powstrzymać Mystique przed zabiciem doktora Bolivara Traska. To właśnie te wydarzenia doprowadziły do stworzenia strażników i początku końca mutantów. Logan musi nie tylko spróbować wypełnić misję, lecz także przekonać młodego profesora Xaviera i Magneto, aby pomogli mu uratować świat.

To oczywiście tylko część nowszych filmów, w których dochodzi do podróży w czasie. Wymienić możemy również: Looper – Pętla czasu, Deja Vu, Efekt Motyla, Interstellar, Tenet, Nowy początek, Avengers: Koniec gry.   

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz