Wrześniowe hity w kinie

fot.pixabay
Reklamy

TERESIN Wrześniowy repertuar w Kinie za Rogiem działającym przy Teresińskim Ośrodku Kultury obfitować będzie w wiele ciekawych pozycji dla widzów.

Sezon rozpoczął się Bajkowym Porankiem w sobotę, 4 września w samo południe. Najmłodsi obejrzeli krótki zestaw ulubionych bajek i wzięli udział w ciekawych animacjach.

Kolejne spotkanie z filmem zapowiadane jest w sobotę,18 września o godzinie 16.00. Młodzi widzowie poznają bohaterów filmu animowanego „Bayala i ostatni smok” w reżyserii Alny Jarvine. Następnego dnia, w niedzielę nowy cykl „Wieczór filmowy z…”. Raz w miesiącu zaplanowany jest specjalny pokaz filmowy wzbogacony słowem wstępnym, dyskusją, a czasem też projekcjami filmów krótkometrażowych. Na inaugurację zapowiedziane jest spotkanie z animacją, podczas którego przedstawiona zostanie krótka historia polskiego filmu animowanego. Zaprezentowanych będzie kilka krótkich etiud, a gwiazdą wieczoru będzie obsypany nagrodami film w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, który jest animowanym horrorem. Seans o godzinie 18.00.

Na koniec miesiąca, 25 września o godzinie 18.00 przygotowana jest premiera nowej polskiej komedii „Lokal zamknięty” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego. A w niedzielę, 26 września o godzinie 16.00 z okazji Europejskiego Dnia Ptaków – film familijny „Chłopiec z burzy” w reżyserii Shawn Seet.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz