Wjechał rowerem do kościoła

fot.pixabay

REGION Do jednego z kościołów na terenie izabelińskiej gminy wjechał na rowerze 40-latek z tej gminy. Dzielnicowy z Kampinosu pomógł ustalić tożsamość sprawcy, co doprowadzi do ukarania mężczyzny.

Policjanci z KPP w Starych Babicach przedstawili mieszkańcowi izabelińskiej gminy zarzut obrazy uczuć religijnych. Mężczyzna w czerwcu wjechał rowerem do wnętrza kościoła w trakcie przygotowywania mszy i zaczął wykrzykiwać niezrozumiałe słowa. W ustaleniu tożsamości 40-latka pomógł dzielnicowy z Kampinosu, który dowiedział się o tym incydencie. Sprawca swoim zachowaniem obraził uczucia religijne przebywających w kościele osób. Nie reagował na prośby opuszczenia miejsca kultu. Jeździł po kościele na rowerze, nagrywając swój rajd telefonem.

Jednak dzięki zaangażowaniu dzielnicowego z Kampinosu policjanci z KPP w Starych Babicach szybko ustalili tożsamość rowerzysty. 40-latek usłyszał już zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca kultu religijnego.

– Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Jak zaznacza, to pierwszy tego typu przypadek profanacji religijnej tego typu.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz