UBIERAMY PANIĄ „PRZY KOŚCI”

fot.pixabay

Panie o takiej sylwetce mają figurę bardzo zbliżoną do klasycznej klepsydry. Ich ciała są jednak bardziej rozbudowane i masywne, silniej zarysowane są biodra i ramiona, a często także biust. Dobrze widoczna jest talia.

Ubrania dla pań o sylwetce masywnej klepsydry powinny optycznie wysmuklać sylwetkę oraz podkreślać linię talii.

Spódnice – nie powinny być opięte, lecz opływać biodra, rozszerzając się minimalnie ku dołowi. Mogą być delikatne ukośne prążki lub falbanki zaczynające się od niższej połowy ud i raczej do kolan, by nie skracać sylwetki.

Spodnie – proste, lekko dopasowane, nigdy obcisłe. Mogą być szerokie, proste na całej długości. Należy pamiętać, by spodnie były raczej bez ozdób (klamerki, kieszenie, guziki) w górnej części, które optycznie poszerzają.

Bluzki – z delikatnych tkanin, nieobciskające, ale lekko dopasowane, z zaszewkami modelującymi wcięcie w tali, do bioder. W zależności od wielkości biustu z dekoltem w literę V lub dekoltem w łódkę (mały biust), lekko odsłaniającym ramiona.

Sukienki – proste kroje, bez zbędnych wzorów i nadruków, lub falban czy drapowań. Długość do kolan.

Dodatki – chusty, cieniutkie paski podkreślające talię, korale lub dłuższa biżuteria, buty na masywnym obcasie lub koturnie.

Kolorystyka – przy tym typie figury powinna być bardziej stonowana i jednolita. Ciemniejsze ubrania można przełamywać jaśniejszymi dodatkami.

Hanna Kasztelan

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz