TERESIŃSKI BIEG PO ZDROWIE

Reklamy

 Teresiński Bieg po Zdrowie to jedna z ważniejszych imprez w kalendarzu gminy, która w niezwykły sposób integruje mieszkańców. To bieg charytatywny, który zapoczątkowano dwa lata temu, by wesprzeć Maję Kapłon, borykającą się z poważną chorobą kręgosłupa. Tegoroczna edycja dedykowana była małym mieszkańcom gminy Teresin: niespełna dwuletniej Oliwce oraz pięcioletniemu Kacperkowi. Połączenie rodzinnego pikniku z profesjonalnie przygotowanym biegiem dało nam coś, czego nie ma w innych tego typu imprezach.

Bieg nie miałby szans wystartować, gdyby nie grupa wytrwałych, zaangażowanych wolontariuszy, którzy działają jak zawodowcy. Jego duchem sprawczym jest trener UKS Filipides Andrzej Andryszczyk, a w dziele tym wspiera go Beata Krukowska odpowiedzialna za część charytatywną. Impreza ta pokazuje, że potrafimy sprawnie współpracować zawsze wtedy, gdy mamy ważny cel. A celem tym była tym razem pomoc małym mieszkańcom naszej gminy.

– Oliwka jest po operacji serduszka. Pieniądze są potrzebne m.in. na zapewnienie jej respiratora. Sama pandemia bardzo źle wpłynęła na stan zdrowia Oliwki, bo to, co zostało wypracowane, cofnęło się z uwagi na problemy z dostępnością do specjalistów. Kacperek ma 5 lat, to chłopiec z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. W wielu miejscach na terenie powiatu zbierane są na jego rzecz nakrętki. Podobną zbiórkę przeprowadziliśmy w czasie biegu – informuje Beata Krukowska.

Frekwencja dopisała, przyszły całe rodziny, profesjonaliści i zupełni amatorzy. Nie zabrakło seniorów, strażaków, radnych i pracowników gminnych instytucji, przede wszystkim zaś dzieci.

To było prawdziwe święto, któremu towarzyszyła doskonała atmosfera. Sportowi zapaleńcy udowodnili, że nawet niekorzystna pogoda nie jest w stanie ich zniechęcić. 19 września na Teresiński Bieg po Zdrowie przyjechało blisko 200 zawodników, którzy spotkali się przy skwerze Niepodległości w okolicy Dworca TO.Kultura, a następnie pobiegli ulicą Torową, Guzowską, Lipową i z powrotem Torową. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie biegu specjalnie na tę okazję przygotowane pamiątkowe medale. Zwycięzcami biegu zostali: w kategorii kobiet Julia Giejbatow, wśród panów zaś Michał Lewandowski.

Atrakcją była loteria i możliwość zakupu słodkości przygotowanych przez sołectwa czy lodów Ekipy, które dzięki jednemu ze sponsorów, można było nabyć za dwa złote. Podczas akcji, jak informuje Izabela Andryszczyk, udało się uzbierać na rzecz Oliwki 6240 złotych oraz 5 euro. To wspaniały wynik!

Jako gość specjalny wydarzenia wystąpiła Maja Kapłon, która wspiera organizatorów biegu w różnych działaniach. Niezwykle wzruszającym momentem była opowieść o jej własnym „biegu po zdrowie”. W poruszający sposób podziękowała wszystkim za wsparcie. Wokalistka zdradziła przy okazji, jak się czuje i jak zmieniło się jej życie po operacji, która mogła odbyć się dzięki wsparciu mieszkańców Gminy Teresin.

Trzeba pamiętać, że taki bieg nie robi się sam. Za organizacją tej imprezy stoi sztab ludzi, który – w przeciwieństwie do podobnych zespołów organizujących biegi komercyjne – ma także, a może przede wszystkim inne, codzienne, ważne zadania. Jak zaznacza Andrzej Andryszczyk, poza wsparciem Urzędu Marszałkowskiego, organizatorzy mogli liczyć także na samorząd Gminy Teresin, Teresiński Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Teresinie. Całość spiął UKS Filipides i wspaniali wolontariusze reprezentujący ten klub. Czynnie do organizacji biegu przyczynili się również LGD „Ziemia Chełmońskiego”, Sołectwa Granice, Elżbietów, Skrzelew, Osiedle Granice, Teresin, SP MEDIA Paweł Wróblewski, „Dzik-Bus” Kamil Winnicki, Pizzeria Wiejska, BAKOMA S.A., „Chłodnia MAZOWSZE”, „GATAX” Paweł Przedpełski, DomQ Joanna Gałecka, Caffe-Bar Monika Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich „MAZOWIANKI”, OSP Teresin, OSP Budki Piaseckie, policjanci z Posterunku Policji w Teresinie – KPP w Sochaczewie i wszyscy wspaniali ludzie o dobrych sercach, którzy zaangażowali się, a których nie wymieniamy z imienia i nazwiska.

Kto nie wziął udziału w imprezie, a chciałby pomóc Oliwce i Kacperkowi, ciągle może to zrobić poprzez wpłaty na konta opiekujących się nimi fundacji:

Oliwka Calak

Fundacja „Serca dla Maluszka”

  1. Kowalska 89 m. 1, 43-300 Bielsko-Biała

Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

W tytule przelewu prosimy wpisać: 1414 Oliwia Calak

Grupa licytacyjna: Pomóżmy wyjątkowej Oliwce https://www.facebook.com/groups/936237660138035

Kacper Olczak

Fundacja dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

  1. Łomińska 5, 01-685 Warszawa

nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

tytułem: 30770 Olczak Kacper

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz