Szkoły zostały wyremontowane

fot. archiwum

SOCHACZEW Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zakończyły się prace remontowe w placówkach oświatowych podległych miejskiemu samorządowi. Nie były one jednak tak spektakularne, jak w poprzednich latach, gdy remontom poddawano całe budynki.

Największe tegoroczne prace modernizacyjne przeprowadzono w Przedszkolu nr 3. Polegały one na przebudowie klatek schodowych. Dzięki temu przedszkole przy Poprzecznej spełnia najbardziej wyśrubowane przepisy zapewniające bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Przy okazji przebudowy dokonano również drobnych prac naprawczych.

Kolejną dużą inwestycją była budowa dodatkowego parkingu przy Szkole Podstawowej nr 6. W samym budynku szkoły dokonano remontu biblioteki, oraz pomalowano korytarze i niektóre pomieszczenia. Natomiast dzięki pozyskaniu środków od Ministra Edukacji szkoła wzbogaci się o nowe pomoce naukowe. Dodajmy, że miasto otrzymało również 80 tysięcy złotych wsparcia na organizację zajęć wyrównawczych, które pozwolą np. zniwelować skutki zdalnego nauczania, zamknięcia w domach, braku kontaktu z rówieśnikami i nauczycielem.

Jak mówi Marek Fergiński, zastępca burmistrza Sochaczewa, podczas tegorocznych wakacji wykonano także drobne remonty w pozostałych palcówkach oświatowych podległych miejskiemu samorządowi.

W niektórych szkołach należało usunąć nieszczelności dachów. W innych konieczna była wymiana okien. Podsumowując, na drobne remonty ratusz przekazał do dyspozycji dyrektorów około 200 tysięcy złotych. Remont klatki schodowej w Miejskim Przedszkolu numer 3 to kolejne 200 tysięcy złotych. Na budowę parkingu przy „Szóstce” przeznaczyliśmy 125 tysięcy złotych. Trzeba też pamiętać o  prawie 5 milionach złotych na budowę sali przy Szkole Podstawowej numer 2 – poinformował nas Marek Fergiński. Jak dodał, budynek sali i prowadzący do niej nowy łącznik są już zadaszone. Prace przebiegają prawidłowo i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to w przyszłym roku hala zostanie udostępniona uczniom.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz