Stadion Bzury odświeżony

fot. archiwum
Remont stadionu w Chodakowie zmierza do końca. W piątek 10 września odbyły się pierwsze, wstępne odbiory techniczne obiektu. To największe zwycięskie przedsięwzięcie siódmej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego, o wartości 600 tys. zł.

W minione wakacje przeprowadzono prace polegające m.in. na utwardzeniu drogi dojazdowej na stadion wzdłuż Pasażu Duplickiego, wymieniono część ogrodzenia obiektu, z betonowego na metalowe, renowacji doczekała się główna brama stadionu. Odnowiona została też znajdująca się przy niej kasa biletowa, do której zostało dociągnięte przyłącze elektryczne. Duże wrażenie robi trybuna – ławka dla kibiców, znajdująca się po wschodniej stronie płyty boiska. Na utwardzonym gruncie zainstalowano w sumie 150 nowych siedzisk.

Trwają ostatnie prace. W piątek 10 września, przy boisku, instalowane były nowe kabiny dla drużyn. Miasto wyposaży również, zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stadion Bzury Chodaków, w profesjonalny wózek do malowania linii na murawie. Roboty wykończeniowe potrwają jeszcze przez kilka najbliższych dni.

– Do wykonania pozostało kilka przęseł ogrodzenia stadionu, za zachodnią trybuną. Budynek kasy biletowej wymaga też poprawek malarsko-wykończeniowych, po czym jego wnętrze zostanie uzupełnione urządzeniami elektrycznymi, takimi jak m.in. gniazdka czy lampy oświetleniowe. W ostatnim etapie, wzdłuż ogrodzenia przy Pasażu Duplickiego nasadzonych zostanie pięć drzew (sosen) oraz powstanie tam oznakowanie poziome miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM, Urszula Cielniak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz