Spieszą się przed jesienią

Reklamy

RYBNO W gminie Rybno realizowane są w tym roku intensywnie inwestycje drogowe, przy wykorzystaniu dofinansowania zewnętrznego oraz własnych środków budżetowych. Przybywa oświetlenia ulicznego oraz lepszych, gminnych dróg. Są to inwestycje, na które mieszkańcy gminy Rybno czekali latami i w końcu się ich doczekali.

W ostatnich dniach sierpnia zmienione i rozbudowane zostało oświetlenie uliczne w Nowym Szwarocinie. Wymienione zostały stare lampy rtęciowe na energooszczędne typu LED. Dokonano też montażu zabezpieczeń, bezpieczników oraz nowych wysięgników mocujących te lampy. Prace te wykonane są dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021 oraz środkom własnym gminy.

– Dzięki modernizacji oświetlenia poprawi się komfort kierowców oraz bezpieczeństwo pieszych, a gmina zyska oszczędności. Przywracanie i modernizowanie oświetlenia ulicznego w gminie, to jedno z głównych zadań inwestycyjnych – informuje urząd gminy w Rybnie, zaznaczając, że duża w tym zasługa wójta Damiana Jaworskiego, który startując na swoje stanowisko, kwestie oświetlenia gminy postawił jako priorytet.

Udało nam się w ciągu 3 lat zmodernizować lub uruchomić oświetlenie w 16 sołectwach na terenie całej gminy. Oczywiście nadal trwają prace nad kolejnymi wnioskami i pozyskaniem środków na te inwestycje, gdyż chcemy nadal modernizować i budować oświetlenie uliczne w naszych miejscowościach – stwierdza Damian Jaworski.

Realizowane są także przebudowy dróg w oparciu o własne środki w budżecie i uzyskane dotacje. Z końcem sierpnia zakończone są prace na 400-metrowym odcinku drogi gminnej w miejscowości Ćmiszew Rybnowski. W zakresie inwestycji było wykonanie robót pomiarowych, przygotowawczych, wyprofilowanie i zagęszczenie istniejącej nawierzchni oraz wykonanie nowej, mocniejszej nawierzchni. Drogę dodatkowo wzmocniono asfaltowym destruktem.

Ta droga wymagała naprawy, ponieważ od dłuższego czasu mieszkańcy sygnalizowali występujące problemy na tym odcinku. Staramy się na bieżąco monitorować stan dróg i ich nawierzchnię, by w miarę możliwości i środków finansowych poprawiać ich stan – dodaje wójt gminy Rybno.

Inwestycje drogowe i oświetleniowe w gminie wykonawcy starają się wykonać jak najszybciej, by zdążyć przez sezonem jesienno–zimowym.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz