RYWALKI Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

TENIS STOŁOWY Ekstraklasa

W minionym tygodniu zawodniczki SKTS rozegrały kolejne dwa mecze. Tym razem rywalki były z najwyższej półki. W piątek do Sochaczewa przyjechały 30-krotne Mistrzynie Polski z Tarnobrzega. Pomimo porażki 0:3, nie można mieć do podopiecznych Bronisława Gawrylczyka pretensji.

Każda z naszych zawodniczek walczyła, a poszczególne sety były bardzo emocjonujące. Mnie zaimponowała zwłaszcza młodziutka Zuzanna Wielgos, która do pojedynku z utytułowaną reprezentantką Rumunii Elizabetą Samarą podeszła bez respektu. Stoczyła z nią pasjonujący bój. Co prawda przegrała, ale wstydu na pewno nie przyniosła.

W niedzielę sochaczewianki rywalizowały na wyjeździe ze srebrnymi medalistkami z poprzedniego sezonu, wrocławskimi Akademiczkami. Gospodynie nie okazały się gościnne. Wygrały 3:0. Aktualnie nasze panie są na szóstym miejscu w tabeli i muszą zacząć wygrywać, żeby szansa na pierwszą czwórkę nie prysnęła niczym bańka mydlana. Kolejne mecze Ekstraklasy dopiero w drugiej połowie października.

SKTS Sochaczew – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

Irina Ciobanu – Fu Yu 0:3 (1-11, 8-11, 11-13)

Zuzanna Wielgos – Elizabeta Samara 0:3 (8-11, 10-12, 8-11)

Daria Łuczakowska – Agata Zakrzewska 1:3 (9-11, 14-16, 11-9, 15-17)

KU AZS Wrocław – SKTS Sochaczew 3:0

Natalia Bajor – Ilona Sztwiertnia 3:0 (11-9, 11-3, 11-4)

Katarzyna Węgrzyn – Irina Ciobanu 3:2 (11-7, 8-11, 6-11, 11-5, 11-7)

Anna Węgrzyn – Daria Łuczakowska 3:0 (11-8, 11-7, 13-11)