Ruszył nowy projekt

fot. Jerzy Szostak

SOCHACZEW Znamy już część projektów, jakie zostaną zrealizowane w ramach sochaczewskiego projektu Mała Ojczyzna Chopina.

Przypomnijmy, że radni na ostatniej sesji Rady Miasta dokonując zmian w tegorocznym budżecie Sochaczewa oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej, wpisali do nich nowe zadania. Jest nim projekt „Dokumentacja techniczna projektu Mała Ojczyzna Chopina – przebudowa dróg miejskich stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych.

Zakłada on między innymi przebudowę dróg stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych. Na realizację tego zadania zarezerwowano 800 tys. zł, z tej kwoty w tym roku ma zostać wydanych 30 tys. zł, a w 2022 roku – 770 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji, tzn. na mapy, projekty, kosztorysy oraz na przygotowanie wniosków o dofinansowanie zaplanowanych inwestycji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, będącego częścią Rządowego Funduszu Polski Ład.

Okazuje się, że pierwszymi inwestycjami, dla których zostanie sporządzona dokumentacja techniczna w ramach projektu, to budowa oświetlenia na terenie Sochaczewa. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu budowy i dobudowy oświetlenia w ulicach: Szarych Szeregów, Pileckiego, Gabrieli Zapolskiej, Bławatkowej, Iwaszkiewicza oraz w części ul. Porzeczkowej. Firmę, która wykona to zlecenie na rzecz miejskiego samorządu, powinniśmy poznać w tym tygodniu.

Przy okazji dodajmy, że w tym roku w ramach akcji „Drogi zamiast błota” nowe latarnie pojawią się przy ulicach: Gwardyjskiej, Spartańskiej, Topolowej, Zacisznej i Mazowieckiej. Jak również w ulicach: Niemcewicza, Lema, Energetycznej, Termicznej, w części Konopnickiej i Kochanowskiego.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz