Potrzebne nowe inwestycje

fot.pixabay
Reklamy

ALTANKA/ROZLAZŁÓW Zmieniają się podmiejskie okolice Sochaczewa. Na osiedlu w Rozlazłowie wyremontowany został duży odcinek drogi. W trakcie realizacji jest droga między Altanką a Kątami. Spora w tym zasługa Agnieszki Malik, radnej z Kąt, która zabiegała o wyremontowanie tego odcinka. Mieszkańcy od dawna prosili o wzmocnienie i naprawę tej drogi. Część trasy jest już gotowa. Pozostały odcinek lada moment zostanie wykończony.

Zostanie też poszerzona droga w Altance na odcinku około 500 metrów. Na tyle wystarczyło funduszy w gminnym budżecie. Pozostały odcinek przełożony został na przyszły rok. Mieszkańcy liczą, że władzom gminy Sochaczew uda się dogadać z gminą Młodzieszyn, która rozpocznie prace od strony Bronisławów i droga ta w całości będzie w dobrym stanie, na całej swej długości. Połowa tej drogi należy do gminy Sochaczew, a druga jej część do gminy Młodzieszyn.

Mieszkańcy chcieliby, aby przy tej okazji wykonano światłowód. Jednak gmina na to nie ma możliwości. Tu mieszkańcy muszą sami zabiegać u dostawców sieci. Priorytetem dla mieszkańców Altanki oraz Rozlazłowa jest wykonanie chodnika przy szkole w Gawłowie, o co rodzice dzieci zabiegają już od dawna z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych.

Jeden z mieszkańców stwierdza, że warto zrobić także utwardzenie drogi dojazdowej do nowych budynków i działek oraz placu zabaw. Po ostatnich deszczach dojazd do nich do nowopowstających obiektów staje się niemożliwy, gdyż samochody grzęzną w błocie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz