Posprzątali na Bzurze

MŁODZIESZYN W ostatnią sobotę sierpnia Stowarzyszenie Kajakowcy Sochaczewa zorganizowało spływ kajakowy na pożegnanie wakacji. W jego trakcie mieszkańcy powiatu sochaczewskiego przeprowadzili sprzątanie koryta i brzegów rzeki Bzury w ramach projektu „Bzura Naszym Skarbem”.

W trakcie tej rekreacyjnej wyprawy uczestnicy zbierali porzucone przez turystów odpady – plastikowe opakowania i butelki, resztki opakowań metalowych i inne śmieci. Po pracowitym dniu kajakarze spotkali się na pikniku. Podliczyli dzienny urobek – zebrane worki wypełnione po brzegi odpadami zebranymi na brzegach rzeki oraz te dryfujące w wodzie.

Gmina Młodzieszyn jak co roku dołączyła do akcji sprzątania organizowanej przez Kajakowców Sochaczewa, poprzez zabezpieczenie odpadów zebranych w trakcie spływu i przekazanie ich do punktu zbiórki.

Cieszymy się, że co roku możemy wspierać akcję przeprowadzaną przez Stowarzyszenie Kajakowcy Sochaczewa, dzięki której lepiej dbamy o naszą rzekę – podsumowała Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

BN

Fot. Kajakowcy Sochaczewa

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz