Pomoc dla Mateusza

nasz patronat

GAWŁÓW W Folwarku w Gawłowie przy ul. Gawłowskiej 148 w dniach 30 września – 2 października organizowana jest wielka impreza charytatywna pod hasłem „Pomaganie mamy we krwi – Akcja dla Mateusza”.

W trakcie akcji będą zbierane fundusze na nierefundowany lek dla Mateusza Piskorowskiego. Choruje ona na glejaka, złośliwego guza mózgu. Przy poprzednim leczeniu lek Gamma Knife wystarczył na dwa lata. Dziś nie działa już chemia, ani żaden wcześniej stosowany lek. Guz jest nieoperacyjny, a naświetlania nie wchodzą w rachubę. Została podjęta decyzja o leczeniu Avastinem. Jednak przy tego rodzaju guzie mózgu ta terapia nie jest refundowana w Polsce. Koszt leczenia tym lekiem to około 10 tys. zł miesięcznie. Przed Mateuszem długa rehabilitacja oraz ciągłe wyjazdy na konsultacje, kontrole i badania. Stąd apel organizatorów akcji o pomoc w umożliwieniu mu leczenia. Liczy się każda złotówka, która zwiększa szanse na uratowanie mu życia.

W zamian za wsparcie organizatorzy akcji oferują darczyńcom wiele atrakcji. Będzie festiwal kolorów, pokazy judo, strzelanie do celu, zabytkowe samochody, pokaz sprzętu wojskowego, jazda konna, bajkowe postacie i koncerty disco polo.

30 września impreza w godzinach 12.00–18.00, a 1 października w godzinach 18.00–22.00. W ostatni dzień, 2 października cały dzień na terenie pałacu w Gawłowie będzie moc atrakcji od godziny 9.00 do 22.00. W trakcie akcji będzie zbiórka krwi, mobilny punkt szczepień przeciw covid-19 oraz kwesta na leczenie Mateusza.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz