Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci z sochaczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się w gminie Sochaczew. Mundurowi zatrzymali dwie osoby związane z przestępczym procederem. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych osób związanych z kradzieżami.

Policjanci z sochaczewskiej komendy ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Sochaczew dochodzi do demontażu kradzionych pojazdów. W zeszłym tygodniu doszło do realizacji sprawy. W działaniach z sochaczewskimi policjantami wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu.

Mundurowi zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który wynajmował budynki mieszczące się na posesji. W jednym z nich policjanci znaleźli rozłożone na części bmw X5. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że auto o wartości około 170 tys. złotych zostało skradzione pod koniec sierpnia w powiecie piaseczyńskim. Dzień później zatrzymano kolejnego podejrzanego. 46-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego przyjechał odebrać części ze zdemontowanego pojazdu.

Ponadto policjanci ustalili, że w dziupli zdemontowano cztery pojazdy tej samej marki. Obaj podejrzani usłyszeli zarzut paserstwa. Pierwszy z mężczyzn trafił do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany w celu odbycia kary za inne przestępstwo. Drugi z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem pozostałych osób związanych z kradzieżami.  Mężczyznom, którzy usłyszeli już zarzuty grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz