Piknik Rodzinny na koniec wakacji

MŁODZIESZYN W niedzielne popołudnie, 29 sierpnia w parku przy Urzędzie Gminy w Młodzieszynie odbył się drugi „Piknik Rodzinny”. Zapowiedzi meteorologów się nie sprawdziły, było słonecznie i ciepło, co sprawiło, że tłumy przybyły na imprezę i świetnie się bawiły.

 Atrakcje rozpoczęły się o godzinie 15.00 na stadionie gminnym od cyrkowego show w wykonaniu Cyrku Juremix. Potem wszyscy udali się do parku przy urzędzie gminy, gdzie tuż po godzinie 17.00 przybyłych przywitała Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn.

W programie poza muzyką i zabawą były pokazy samochodów – strażackiego i policyjnego, pomiar ciśnienia i poziomu cukru, przejazd kucykami, punkt spisowy oraz punkty informacyjne dla rolników.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pracownia dawnych zawodów. Chętni kręcili kołem garncarskim i robili sobie wazoniki i talerzyki. Można było też własnoręcznie wydrukować na dawnej prasie kartki z obrazkami i zabrać na pamiątkę do domu. Najmłodsi przymierzali stroje i zbroje. Nie zabrakło też dmuchańców dla dzieci, toru wyścigowego, popcornu, waty cukrowej, malowania twarzy, warkoczyków, baniek mydlanych o stoisk za zabawkami i pamiątkami z rękodzieła.

Odbywały się konkursy z nagrodami. Na zgłodniałych czekały punkty gastronomiczne z pysznościami, a wśród nich łakocie przygotowane przez nowo utworzone Koło Gospodyń Wiejskich z Młodzieszyna Harde Babki. Zapraszały do swoich ciast, smalcu, ogórków kiszonych i wędlin. Ich stoisko było kolorowe i bardzo efektowne, a same gospodynie bardzo efektownie ubrane i uśmiechnięte.

Prawdziwym szaleństwem była Eksplozja Kolorów, czyli sypanie się przez dzieci kolorowym proszkiem, zabawa wzorowana na hinduskim święcie Holi. Jednak bardzo podobała się najmłodszym, a zabawa była przednia, choć mycie po imprezie z pewnością już mniej przypadło dzieciakom do gustu. O oprawę muzyczną zadbały zespoły: Beautiful i Chaber’s. Impreza zakończyła się w środku nocy.

OSP z terenu gminy oraz policja chroniły piknik pod względem bezpieczeństwa.

BN

Fot. UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz