Piknik Rodzinny

Reklamy

KAMPINOS Ostatni w tym roku kalendarzowym Piknik Rodzinny odbył się w niedzielę, 26 września w Parku Gminnym. Impreza ta trwała od godziny 13.00 do 18.00. Na szczęście było słonecznie i ciepło.

Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy Kampinos, Ośrodek Pomocy Społecznej i OSP Zawady. Nie zabrakło różnych atrakcji dla dzieci m. in. popularnych dmuchawców i malowania twarzy. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się alpaki, które można było głaskać i tulić. Zwierzaki z cierpliwością znosiły wszelkie pieszczoty. Dla starszych były stoiska z wikliną oraz z wyrobami artystycznymi. Strażacy z OSP z terenu gminy Kampinos prezentowali najnowocześniejszy sprzęt, którym dysponują ich jednostki oraz urządzili pokazy w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

W Pikniku uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji ze Starych Babic, którzy pojawili się w roli wystawców po raz pierwszy. Zachęcali młodych mieszkańców do wstąpienia w ich szeregi. Z kolei rolnicy i działkowcy mogli skorzystać z porad pracowników Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pytań i uwag nie brakowało. Nie zabrakło również stoisk z gastronomią. Były ciasta i napoje przygotowane przez gospodynie oraz tradycyjna, wojskowa grochówka z kuchni polowej. Zgodnie z zapowiedzią uruchomiony został też punkt Narodowego Spisu Powszechnego oraz mobilny punkt szczepień przeciwko covid 19. Mieszkańcy przybyli całymi rodzinami na ten ostatni, jesienny piknik

BN

Fot. UG Kampinos

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz