Patriotycznie w Kromnowie

Tradycyjnie już w Kromnowie, w gminie Brochów odbyły się coroczne uroczystości przy grobie nieznanego żołnierza. W tym roku odbyły się one w minioną niedzielę, 12 września i rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez proboszcza ks. Pawła Olszewskiego. W upamiętnieniu 82. rocznicy napaści Niemiec na Polskę przy grobie w kromnowskim lesie uczestniczyły m.in. władze gminy Brochów, lokalna społeczność, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Śladowie, przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego. Samorząd powiatowy reprezentował Filip Kopka, radny Rady Powiatu w Sochaczewie.

Organizatorem wydarzenia był sołtys wsi Kromnów – Sławomir Jaczyński, Ochotnicza Straż Pożarna w Kromnowie, Rada Sołecka wraz z radnymi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy wsi. W programie tuż po odprawionej polowej mszy świętej nastąpiły przemówienia oraz złożenie kwiatów. Było także patriotyczne wystąpienie przygotowane przez młodzież ze szkoły w Śladowie.

Kwiaty składali m.in. wójt gminy Brochów – Piotr Szymański z sekretarzem gminy Arturem Krawczykiem, radny Janusz Miecznikowski, mieszkańcy Kromnowa a w imieniu starosty Jolanty Gonta – Filip Kopka.

Mieszkańcy Kromnowa od lat pielęgnują właśnie to miejsce pamięci – niemego świadka historii. Dbają w ten sposób, by wiedza i pamięć o wydarzeniach kampanii wrześniowej 1939 r., rozgrywanych m.in. na terenach gminy Brochów była wciąż żywa i przekazywana młodemu pokoleniu.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

foto: SP Śladów/Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz