Nowy sołtys

IZBISKA W głosowaniu pod koniec sierpnia mieszkańcy wsi Izbiska wybrali nowego sołtysa. Dotychczasowy, Edward Kopiec, pełniący przez dłuższy czas tę funkcję zrezygnował. Zgodnie ze statutem, należało więc w ciągu 3 miesięcy dokonać przedterminowych wyborów nowego sołtysa. Wybory odbyły się 30 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Masznie. Mieszkańcy zgłosili dwie kandydatury – Beatę Brymorę i Krzysztofa Krystosiaka.

W wyniku tajnego głosowania sołtysem wsi Izbiska została Beata Brymora, znana dobrze mieszkańcom gminy Teresin. Przez wiele lat była ona związana z firmą Mars Polska. Potem wyjechała z Polski. Nowa sołtys znana jest z umiejętności zjednywania sobie ludzi, zaangażowania społecznego, pracowitości, pomysłowości i wysokiej klasy.

Wróciłam już w rodzinne strony i nie zamierzam póki co nigdzie wyjeżdżać. Najbliższe lata planuję spędzić w gminie Teresin – wspomniała Beata Brymora.

Prowadzący zebranie zastępca wójta, Marek Jaworski pogratulował nowo wybranej, przekazując dokumentację sołectwa. Beata Brymora podziękowała mieszkańcom za zaufanie i oddanie głosu na jej kandydaturę. Jednocześnie podziękowano ustępującemu sołtysowi – Edwardowi Kopcowi za długoletni trud i zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności Izbisk.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz