Nowy sezon artystyczny zainauguruje musical „OZ-REMIX”

Reklamy
Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 5 września o godz. 20.00 do amfiteatru przy ul. Podzamcze 6, na premierę musicalu “OZ-REMIX”, który zostanie zaprezentowany w ramach inauguracji nowego sezonu artystycznego SCK 2021/2022. W spektaklu tworzonym we współpracy ze Stowarzyszniem Sztuka Nowa, wystąpią aktorzy Teatru Maska, tancerze zespołu Abstrakt oraz wokaliści Klubu Piosenki. Muzykę na żywo zapewni orkiestra kameralna Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego.

Musical „OZ-REMIX” , który mogliśmy zobaczyć w formie „work in progress” na kanale YouTube Miasta Sochaczew w ramach obchodów Dni Sochaczewa, wreszcie doczeka się swojej premiery na żywo. Premiera spektaklu w reżyserii Dawida Żakowskiego odbędzie się w amfiteatrze w pierwszą niedzielę września. Artyści tworzący musical cieszą się, że będą mogli wystąpić przed publicznością, gdzyż w ostatnim czasie bardzo brakowało im kontaktu z widzami.
Premierowy pokaz musicalu, inspirowanego powieścią „Czarnoksiężnik z krainy Oz” L.F. Bauma, to finał pracy warsztatowej uczestników Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY II, który rozpoczął się w Sochaczewie 23 sierpnia. W spektaklu z tekstami Patrycji babickiej oraz z muzyką skomponowaną i zaaranżowaną przez dr. hab. Adama Manijaka – profesora Akademii Muzycznej w Łodzi, wystąpią młodzi aktorzy Teatru Maska. Doniosłości wydarzeniu doda udział muzyków Orkiestry Kameralnej “Camerata Mazovia” pod dyrekcją Artura Komorowskiego. Będzie to pierwsza, po długiej przerwie, okazja by usłyszeć muzyków orkiestry na żywo. W spektaklu wezmą również udział tanecerze zespołu Abstrakt oraz wokaliści Klubu Piosenki. Choreografię opracowały Monika Osiecka-Jaworska i Ewelina Sobieraj, a opieką wokalną zajęła się Jolanta Kawczyńska.
-“OZ REMIX” jest produkcją odpowiadającą na aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, związane z przetwarzaniem i kreacją wizerunku w kontekście mediów społecznościowych i szukaniem odpowiedzi na pytanie: Czym powinien kierować się człowiek w podejmowaniu decyzji w świecie realnym: sercem, rozumem czy odwagą? – mówi reżyser musicalu Dawid Żakowski – To spektakl-droga, w którym widz oczami Dorotki buduje własny świat wartości i podejmuje trudne decyzje.
Nad produkcją premierowego pokazu czuwa Magdalena Franaszek-Niewiadomska i Iwa Ostrowska. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Artur Komorowski. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Sochaczew.

SCK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz