Największe w historii

fot. podglądowe

SOCHACZEW Podsumowany został okres wakacyjnych spotkań ze sztuką. Tegoroczne Okno Sztuki zgromadziło największą ilość wystawców w historii tej imprezy. Prezentowali się nie tylko sochaczewscy twórcy, ale też artyści zawodowi i amatorzy z Warszawy, Łowicza, Łodzi, jak też znacznie odległych zakątków, na przykład z południa kraju.

Dominowało malarstwo, rysunek i rękodzieło ludowe. Pojawiły się też rzeźba, grafika, tkactwo, fotografia, ceramika oraz wyroby biżuteryjne. Każdy mógł znaleźć interesujące go przedmioty i dzieła. Sporo prezentowanych prac znalazło nabywców. Miłośnicy sztuki mogli je kupić po okazyjnej cenie.

– To była największa prezentacja tego cyklu. Wymagała ona starannego przygotowania i przemieszczania się. Najpierw startowały ekspozycje w Parku w Chodakowie, a potem w Parku Chopina i w Parku Garbolewskiego. To wymagało dobrej logistyki. Jednak udało się, jak sądzę, przyciągnąć wielu ciekawych ludzi i mam nadzieję, że spodobało się to mieszkańcom Sochaczewa oraz turystom – mówi Marcin Hugo Bader, inicjator Okna Sztuki.

Tak duża plenerowa ekspozycja udała się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Sochaczew. Za rok artyści liczą, że znów będą mogli zaprezentować swe kolejne, nowe prace.

– Okres pandemii spowolnił nasze kontakty. Byliśmy tego spragnieni, zwłaszcza, że chcieliśmy pokazać, że czas lockdownu nie był dla nas okresem nieróbstwa, a wytężonej pracy twórczej. To czas, który sama wykorzystywałam na stworzenie nowych, oryginalnych prac i realizację nowych pomysłów – mówi Amada Gatys z Sochaczewa.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz