Młodzi śpiewali i medytowali

Reklamy

NIEPOKALANÓW Przez pięć dni – od 22 do 26 sierpnia w Niepokalanowie odbywały się Rekolekcyjne Spotkania Młodych zwane Max Festiwal, organizowane przez franciszkanów. Festiwal ten odbywa się od 2009 roku. W ubiegłym roku był odwołany ze względu na pandemię. W tym roku na festiwalu mówiono o tożsamości religijnej.

– Na Max Festiwalu co roku poruszamy inny temat, ale zawsze to, na co liczymy, to spotkanie młodych ludzi z Niepokalaną. Święty Maksymilian Kolbe napisał kiedyś, że wierzy, że jest ona realnie istniejącą osobą, która niezmiernie kocha człowieka. Jeśli tym, czego szukamy, jest pokój w rodzinie, w sercu, w pracy, wśród znajomych, to niezawodnie w Marii znajdzie się to, czego się szuka, gdyż Ona jest receptą na wszystko – zapowiadali przed festiwalem organizatorzy Spotkania Młodych.

Tegoroczne niepokalanowskie spotkanie rozpoczęło się wspólną kolacją, mszą świętą i koncertem zespołu „Pokój i Dobro”, złożonego z kleryków franciszkańskiego seminarium. Koncert ten przypadł do gustu młodzieży. Muzyka była nie tylko uduchowiona, ale pełna nowoczesnych brzmień. Kolejne dni wypełnione były rozmowami, skupieniem, modlitwami, nauką śpiewu i medytacjami w ciszy. Młodzież miała ponadto okazję na wymianę doświadczeń i wspólną zabawę. Zaprezentowane zostało również Misterium Męki Pańskiej – „Dług został spłacony”. Spektakl bardzo się podobał nie tylko z uwagi na swą religijną wymowę, ale też odtwarzane postacie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli byli m.in. Paweł Cwynar – były przestępca, który opowiadał o swoim nawróceniu i pracy pisarza, Andrzej Wronka – walczący z działalnością sekt, Gabriela Sawczuk – instruktorka tańca, oraz ojciec Piotr Szczepański – redaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej” i przewodnik grupy brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

Pomimo zagrożenia covidem, spotkanie było w pełni bezpieczne. Organizatorzy zadbali o wysokie standardy epidemiologiczne, dezynfekcję i ochronę w trakcie wspólnych spotkań i posiłków. Kolejne rekolekcyjne spotkanie młodych w Niepokalanowie planowane jest za rok, o ile nie pogorszy się drastycznie sytuacja epidemiologiczna.

BN

Fot. MaxFestiwal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz