Mistrz Polski jeszcze zbyt mocny

Rugbiści Orkana Sochaczew przegrali w III kolejce Ekstraligi Rugby z aktualnym mistrzem Polski, Ogniwem Sopot 9:31. Mecz wzbudził ogromne zainteresowanie. Na stadionie przy ul. Warszawskiej obejrzało go około tysiąca kibiców. Jego transmisję pokazało również TVP Sport.

Po wygranej 34:17 w czerwcu, na koniec poprzedniego sezonu, sochaczewska ekipa marzyła o powtórce tego rezultatu. Mistrzem Polski jednak nie zostaje się przez przypadek. Sopocianie pokazali, że są klasową drużyną.

Obie ekipy, w pierwszej połowie toczyły wyrównaną walkę. Po kwadransie gry, celnym kopem z rzutu karnego, wynik spotkania otworzył Pieter Steenkamp. To minimalne prowadzenie Orkana trwało zaledwie 10 minut. Ogniwo zrewanżowało się przyłożeniem i skutecznie podwyższyło. Łącznik ataku z Namibii kopał jednak kolejne karne. W 40. minucie Orkan ponownie wyszedł na prowadzenie 9:7, lecz znowu nie udało się go długo utrzymać. W ostatniej akcji pierwszej części gry Ogniwo zdobyło drugie przyłożenie.

W przerwie na murawie boiska zaprezentowali się najmłodsi rugbiści i rugbistki obu zespołów. W krótkiej potyczce zmierzyły się drużyny żaków Orkana i Ogniwa.

Po wznowieniu gry gospodarze chcieli odzyskać prowadzenie. Mieli doskonałą okazję w 50. minucie, gdy Artur Fursenko przechwycił piłkę i przez ponad 70 metrów pognał z nią w kierunku słupów rywali. Sędzia użył jednak gwizdka i wstrzymał akcje, bowiem wcześniej sygnalizował przywilej korzyści dla sopocian.

Mistrzowie Polski odrobili lekcję po ostatniej porażce z Orkanem. Przeanalizowali swoje błędy i je naprawili. Sochaczewscy rugbiści mimo heroicznej walki, nie mogli przebić się przez defensywę Ogniwa. Drużyna z Sopotu za to jeszcze dwukrotnie znalazła drogę na pole punktowe Orkana i na zakończenie meczu dodatkowo trafiła karnego, ustalając wynik na 9:31 i wywożąc z Sochaczewa zwycięstwo za pięć punktów.

Za dwa tygodnie zespół Macieja Brażuka wyjedzie na mecz z wicemistrzami Polski. Sochaczewscy rycerze zmierzą się z Master Pharm Rugby Łódź.

Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot 9:31 (9:14)

Punkty Orkan: Pieter Willem Steenkamp 9

Skład RCO: Michał Polakowski (Antoni Gołębiowski), Michał Gadomski, Francois Pelser, Andre Meyer, Kamil Dudkowski (Artem Zarovnyi), Krystian Mechecki (Jakub Budnik, Kamil Zieliński), Tomasz Markiewicz (Adam Szwarc), Edwin Jansen, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Radosław Rakowski, Artur Fursenko, Michał Szwarc, Bartłomiej Sadowski (Kacper Wróbel), Michał Kępa.