Maszyniści będą mieli święto

W Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, jak co roku we wrześniu obchodzony jest Dzień Maszynisty. Tym razem obchody będą zorganizowane w dniach 18 – 19 września. Powiązano je z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, które są w tym samym czasie. Z tej okazji muzea, teatry oraz filharmonie oferują bezpłatne imprezy dla miłośników kultury i sztuki.

W ramach Dnia Maszynisty organizowane są 18 i 19 września wycieczki pociągiem Retro z dodatkowymi atrakcjami. Impreza jest biletowana. Wykup przejazdu na kolejkę tylko online na stronie –bit.ly/PociagRetro2001.

W programie imprezy w tych dniach zwiedzanie muzeum z przewodnikiem od godziny 9.50. Punktualnie o 10.30 odjazd pociągu Retro ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) na skraj Puszczy Kampinoskiej do Wilczy Tułowskich. Tam na uczestników czeka prawie godzinna wędrówka z przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym. Potem krótki przejazd do Tułowic, gdzie w Osadzie Puszczańskiej zorganizowany będzie piknik z ogniskiem oraz wieloma atrakcjami tematycznymi dla najmłodszych. Wśród nich przewidziana gra terenowa z nagrodami, ścianka fotograficzna do selfie, kolorowanki z wybranymi przykładami historycznego taboru – Sejmikowej Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie, Powiatowej Kolei Sochaczewskiej, Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej, a także   papierowe modele kolejek do sklejania.

Po godzinie 14.14 nastąpi finał pikniku i odjazd pociągu do Sochaczewa. Na stacji Sochaczew kolejka przybędzie po godzinie 15.00. Jednak pasjonaci kolei wąskotorowej mogą do godziny 17.00 (zamknięcia muzeum) zwiedzać dalej skansen kolejowy.

Dodatkowo w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Kolei Wąskotorowej w weekend 18-19 września zorganizowane będzie bezpłatne zwiedzanie skansenu z przewodnikiem o godzinie 11.00 i 13.00.

Również od 9.00 do 17.00 udostępnione będą wnętrza wagonów osobowych – ABxhpi 2281 (salonka generalska), C101 (salonka dyrektora Cukrowni Kruszwica) oraz Ch 1123. Będzie też możliwość obejrzenia poczekalni oraz pomieszczenia dyżurnego ruchu w głównym budynku stacyjnym z 1937 roku. Atrakcją tych dni będzie ponadto prezentacja roweru inspekcyjnego wąskotorowego, jadącego po szynach.

BN

Fot. MKW Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz