Malują pasy na 15 Sierpnia

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od zakończenia prac na ulicy 15 Sierpnia. Droga przechodzi generalny remont  po którym zyska nowy asfalt, chodniki, oświetlenie, odwodnienie oraz ścieżkę rowerową. Dziś między 9:00 a 14:00 firma Strabag zajmie się malowaniem pasów.

Przypominamy, że 15 Sierpnia nadal jest placem budowy, a oficjalne otwarcie odbędzie się po formalnym zakończeniu prac, spisaniu protokołów odbiorowych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przebudowanej drogi.

Remont 15 Sierpnia budzi emocje wśród kierowców, którzy nie mogą pogodzić się z utrudnieniami w ruchu. Przypomnijmy, że pieniądze na remont ulicy 15 Sierpnia udało się zdobyć w 2020 roku, ale warunkiem ich pozyskania było przeprowadzenie prac w 2021 roku. Samorząd zabiegał wcześniej o wsparcie zewnętrzne na remont tej ulicy kilka razy, jednak wniosek nie zyskiwał uznania decydentów. Gdy wreszcie udało się pozyskać dotację, nie tylko z Funduszu Dróg Samorządowych, ale również z Funduszu Inwestycji Lokalnych, samorząd musiał odpowiedzieć sobie na pytanie – czy przyjąć 3,4 mln zł wsparcia, gwarantującego, że koszty budowy w niemal 90 proc. pokryje budżet państwa, czy je oddać i za rok pokryć koszty remontu z własnej kieszeni.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz