Kuba w pierwszej lidze

fot.pixabay

SZACHY Znany przede wszystkim jako rugbista i trener tej dyscypliny sportu Jakub Seklecki podjął się kolejnego wyzwania. Powrócił do swojej ulubionej dyscypliny – szachów. Od pewnego czasu intensywnie trenuje i powoli zaczyna odnosić sukcesy. W ostatnim czasie dwa kolejne zapisał na swoim koncie.

Pierwszy z nich, indywidualny, to zajęcie trzeciego miejsca w XI Hetmańskiej Buławie, która odbyła się w Puszczy Mariańskiej. Seklecki kolejno wygrał z Mariuszem Seligą (Hetman Puszcza Mariańska), Szymonem Boryną (Piątka Skierniewice) oraz Zygmuntem Fikusem (Wrzos Międzyborów). Dopiero w czwartej rundzie uległ zwycięzcy turnieju Dariuszowi Gajewskiemu (Hetman Płock), a w piątej zremisował z Olafem Jagodzińskim (Chrobry Gniezno). Jagodziński zajął drugie miejsce w turnieju.

Kuba swoją grą wspomaga klub Zieloni Zielonka. Drużyna w tym sezonie występowała w drugiej lidze (34 drużyny). W ostatnim swoim meczu zremisowała z YMCA Warszawa 3:3, zajęła szóste miejsce i awansowała po raz pierwszy w swojej historii do pierwszej ligi.

Ostateczna kolejność II Ligi Szachowej

1.WKS Kopernik 17

2.Rodło II Opole 15

3.Mogalo Warszawa 13

4.MCKiS Jaworzno 12

5.SKOK Chmielewskiego Lublin 12

6.Zieloni Zielonka 11

et

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz