Kolorowy przystanek dla dzieci

Reklamy

SEROKI Z inicjatywy Piotra Stychlerza, sołtysa Serok, oraz radnej Wioletty Koch, rodzice uczniów odnowili   przystanek autobusu szkolnego przy stacji PKP w Serokach. Nowy przystanek pozbawiony jest bohomazów i lśni czystością. Ciekawe jednak, jak długo wytrzyma ta estetyczna forma?

Przystanek w Serokach prezentował się dotąd koszmarnie. Był brudny, zaniedbany, wysmarowany kibolskimi napisami. Jego lokalizacja przy funkcjonującym do niedawna sklepie spożywczym sprzyjała popołudniowym i wieczornym schadzkom pijaków i wandali.

Jednak sołtys i radna za podpowiedzią mieszkańców zdecydowali, że z początkiem roku szkolnego dzieci dostaną zadbany przystanek. W jedno popołudnie ochotnicy myjką ciśnieniową zmyli brud, a potem, kolejnego dnia zamalowali napisy. Jednak niesprzyjająca deszczowa aura sprawiła, że wszystkie prace ukończono dopiero tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dzięki uprzejmości Marka Misiaka, dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Teresinie, udało się też uporządkować okolicę przystanku. Wysypano tam nowy, drobny kamień. Natomiast na przystanku umieszczone zostały dodatkowo kolorowe naklejki zakupione wcześniej ze środków funduszu sołeckiego. Teraz to miejsce, jak mówią mieszkańcy Serok, prezentuje się solidnie i ładnie.

– Serdecznie dziękuję Piotrowi za jak zwykle dobrą współpracę, zorganizowanie farb i akcesoriów do pomalowania, które sponsorowała gmina Teresin, oraz naklejek nadających całości kolorytu. Ewie, Gosi i Sylwkowi za pomoc w wykonaniu wszystkiego – mówiła po zakończeniu prac radna Wioletta Koch.

Organizatorzy tej akcji mają nadzieję, że za ich przykładem pójdą inne wsie, gdzie ulokowane są gminne przystanki i dzięki społecznym akcjom staną się one, jak w Serokach, nowoczesne i bezpieczne, a także bardziej estetyczne, praktyczne i zapewniające ochronę w czasie niepogody.

Pomysł restaurowania przystanków autobusowych czynem społecznym jest popularny w innych zakątkach Polski. Tam nawet trafiają się bardzo kolorowe, kwiatowe, czy wręcz „pokojowe” przystanki autobusowe, które mają sprawić przyjemność podróżnym. Zdaniem mieszkańców zadbane przystanki być może zniechęcą wandali do dewastacji

BN

Fot. Sołectwo Seroki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz