Jesienne migracje

fot. Małgorzata Kazur
Reklamy

ŻELAZOWA WOLA Z cyklu „Ptasie poranki” w niedzielę, 26 września ostatnia odsłona przyrodniczego cyklu o awifaunie parkowej dla dzieci i dorosłych. Zajęcia łączą formę terenowej, edukacyjnej pogadanki z obserwacjami ptaków, podczas której Sławomir Kasjaniuk zapoznaje uczestników z latającymi mieszkańcami parku w Żelazowej Woli.

Uczestnicy dowiedzą się, jakie ptaki opuszczają nasz kraj, by wyruszyć w wyczerpującą i pełną niebezpieczeństw podróż, dokąd one lecą i dlaczego podejmują takie ryzyko. Dodatkowo poinformowani zostaną skąd ptaki wiedzą, że już czas udać się w drogę.

Z drugiej strony przyrodnicy obserwują coraz więcej przypadków rezygnacji z takich wojaży przez gatunki, które wcześniej leciały na południe oraz zimowania ich w Polsce. Powodem tego są po części zmiany klimatyczne, jak też zmiana nawyków żywieniowych. Edukator wspomni też o zasadach i metodach zimowego dokarmiania ptaków, tak by im pomóc, a nie zaszkodzić.

Ptasi poranek o godzinie 10.15. Koszt – 10 zł z biletem wstępu do parku. Rezerwacje: bilety.nifc.pl. Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz