Jedna gotowa, druga w toku

fot.archiwum, podglądowe

RYBNO W gminie tegoroczne inwestycje drogowe są już na finiszu. Z początkiem września zmodernizowana została droga w miejscowości Ćmiszew Rybnowski. Wzmocniono tam granulatem asfaltowym z destruktem nawierzchnię na odcinku około 400 metrów oraz wyprofilowano samą drogę.

Łącznie w tym roku wykonanych zostanie ponad 5 km dróg gminnych. Droga gminna w miejscowości Ćmiszew Rybnowski wymagała podjęcia prac naprawczych, ponieważ od dłuższego czasu mieszkańcy sygnalizowali nam występujące problemy na tym odcinku – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

W tej chwili w gminie rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi Rybno – Jasieniec. Tu zmodernizowany zostanie odcinek o długości 1250 metrów. Zakres prac w tym miejscu polega na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej wraz z obustronnymi poboczami z tłucznia. Dodatkowo w ramach tej inwestycji wybudowany będzie kanał technologiczny na potrzeby rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Termin zakończenia prac to koniec października. Na tę inwestycję gmina uzyskała 120 tys. złotych dofinansowania z budżetu Województwa Mazowieckiego. Całkowita modernizacji drogi Rybno – Jasieniec wyniesie 533 tys. złotych.

– W tej chwili składamy kolejne wnioski na dofinansowania i pracujemy nad podziałami gruntów, aby móc w przyszłości przebudować, wyremontować kolejne drogi i starać się o środki z zewnątrz – dodaje wójt.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz