Jazda bez biletu

fot. archiwum

SOCHACZEW Po raz kolejny w obchody „Dnia bez samochodu” włącza się sochaczewski Zakład Komunikacji Miejskiej. Jak mówi Beata Furman, dyrektor ZKM, burmistrz zaproponował, by 22 września zakład świadczył przewozy nieodpłatnie. W poprzednich latach w „Dniu bez samochodu” z darmowych przejazdów mogli korzystać tylko sochaczewianie, i do tego musieli okazać dowód rejestracyjny samochodu. W tym roku autobusy będą dostępne dla wszystkich, również na trasach wchodzących na teren ościennych gmin.

Wszyscy pasażerowie 22 września korzystają z usług ZKM za darmo. Tego dnia nikt nie będzie sprawdzał biletów. Poza walorem ekologicznym, traktujemy akcję jako formę promocji. Być może znajdą się osoby, które uda się przekonać, że dojazd do pracy czy na stację PKP, z wykorzystaniem komunikacji miejskiej może być sprawny i komfortowy. W ostatnich latach także w ramach projektu „Sochaczewski eko-bus” poczyniliśmy duże inwestycje w poprawę warunków naszych przewozów – mówi Beata Furman.

Dodajmy, że od chwili rozpoczęcia nowego roku szkolnego sytuacja na drogach jest trudna. Przez remonty mostu na Bzurze, ulic Płockiej i 15 Sierpnia korki w godzinach szczytu wydłużyły się, a przez to czas dojazdu do szkół, przedszkoli, miejsc pracy. Może jeśli część kierowców tego dnia zdecyduje się przesiąść do autobusu – wszyscy na tym skorzystamy.

opr. atu

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz