Galeria Semafor zaprasza

SOCHACZEW Nowopowstała Galeria Semafor przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na wernisaż wystawy „Stacjowo” autorstwa Marka Cieśli. Artysta znany jest już w Sochaczewie, gdyż jego prace były u nas przedstawiane. Nie tylko obrazy, ale też twórczość poetycka i muzyczna w czasie ostatnich dwóch edycji „Wierszotorówki”. W ubiegłym roku prace Marka na krótko zagościły w Stacji Muzeum.

Po wystawie prac Romana Pieńkowskiego w ubiegłym roku zdecydowano w Muzeum wygospodarować się część pomieszczeń na cyklicznie ekspozycje czasowe malarstwa, rzeźby oraz fotografii związanej z tematyką kolejową. Pierwszym wydarzeniem w utworzonej właśnie Galerii Semafor w Centrum Edukacyjno-Turystycznym przy ul. Licealnej będzie wernisaż prac Marka Cieśli 17 września o godzinie 18.00. W związku z otwarciem nowej galerii, w godzinach 17.00–20.00 będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu do muzeum.

Marek Cieśla pochodzi z Dzierżoniowa. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Muzycznego WSP w Bydgoszczy. Po studiach pracował jako nauczyciel i instruktor muzyki w szkołach muzycznych oraz ośrodkach kultury na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Jest autorem kilku tomików poezji. Jego prace, m.in.: „Cztery pory roku”, „Idiochromia”, „Entropia”, „Moje miasto”, „Sacrum i profanum”, „Dryfując”, „Teatr życia” czy „Fantasmagorie” były wystawiane w kraju i za granicą. W 2018 roku został odznaczony „Medalem za zasługi dla miasta Dzierżoniowa” w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz promocję swojego rodzinnego miasta. W Sochaczewie pokaże 17 obrazów o tematyce kolejowej.

BN

Fot. Archiwum M. Cieśla

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz