Filmy o wulkanach

Wulkany to zdecydowanie jeden z elementów naszej planety, który wzbudza zachwyt, jak i przerażenie. Ich popularność sprawiła, że jest nawet pewne wulkaniczne kasyno, które oferuje nam 25 darmowych spinów za rejestracje. My jednak chcielibyśmy skupić się w naszym artykule na filmach, które dotykają tematyki tych miejsc na Ziemi. Zapraszamy zatem do sprawdzenia naszej listy.

Wulkan

Zaczynamy od filmu z 1997 roku, który należy traktować bardziej w kategorii science-fiction. W Los Angeles naukowcy zaczynają dostrzegać coraz większą aktywność sejsmiczną. Podejrzewają, że jest to oznaka zbliżającego się trzęsienia ziemi. Tymczasem w metrze ginie nagle kilku pracowników, którzy zostają zabici przez gorące opary siarki. Niedługo okazuje się, że pod miastem znajduje się obudzony do życia wulkan, który nagle zaczyna zalewać Los Angeles ogromnymi ilościami lawy. Miasto znajduje się w stanie zagrożenia, a jednym z członków sztabu kryzysowego zostaje Mike Roark. Wraz z doktor Amy Barnes muszą znaleźć rozwiązanie, które pozwoli ocalić miasto i jego mieszkańców. W filmie wystąpiły takie osoby, jak Tommy Lee Jones, Anne Heche, Don Cheadle czy też John Corbett.

Góra Dantego

W tym samym roku pojawił się inny film z wulkanem w roli głównej. Harry Dalton to naukowiec, który wraz z żoną od lat bada wulkany. Pewnego dnia dochodzi jednak do wypadku, w którym ginie jego partnerka. Od tego czasu ma on opinię osoby zbyt pochopnie podchodzącej do ostrzeżeń przed wybuchem. Wysłany zostaje do Cascade Mountains, gdzie dochodzi do dziwnych zdarzeń. Jego zdaniem uśpiony od lat wulkan niedługo wybuchnie. Nikt za bardzo nie chce wierzyć w jego ostrzeżenia. Tymczasem faktycznie pobliska Góra Dantego budzi się ze snu i zaczyna zagrażać pobliskiemu miasteczku. Wkrótce wszyscy będą musieli walczyć o swoje życie. W filmie wystąpili: Pierce Brosnan oraz Linda Hamilton.

Joe kontra wulkan

Tym razem komedia z wulkanem w tle. Joe Banks to pewien hipochondryk, który dostaje wiadomość od lekarza, że w związku z tajemniczą chorobą umrze za pół roku. Z mężczyzną kontaktuje się jednak pewien milioner. Składa mu propozycję. Wyruszy w luksusową podróż na wyspę na Pacyfiku, gdzie na samym końcu złoży siebie w ofierze wulkanowi. Dzięki temu milioner zyska zgodę na wydobycie z wyspy pewnego rzadkiego minerału. Joe przystaje na tę propozycję, po czym wyruszą w swoją ostatnią podróż. Podczas podróży mężczyźnie towarzyszy Patricia. Joe z czasem zakochuje się w niej, lecz chce dotrzymać słowa. W filmie z 1990 roku wystąpili Tom Hanks oraz Meg Ryan.

Pompeje

Na temat słynnej katastrofy w Pompejach powstało wiele filmów fabularnych i dokumentalnych. My jednak wybraliśmy produkcję z 2014 roku. W Pompejach odbywają się igrzyska ku czci lokalnego senatora. Przybywa tu Milo, niewolnik i gladiator, który w zwycięstwie upatruje szansy na zdobycie wolności i ręki ukochanej. W pewnym momencie dochodzi jednak do wybuchu pobliskiego Wezuwiusza. Milo decyduje się odnaleźć Cassię i razem uciec z zagrożonego miasta. Nie jest to co prawda produkcja najwyższych lotów, jednak niektóre sceny z wulkanem robią całkiem spore wrażenie. Gwiazdami tego filmu są: Kit Harington, Emily Browning, Kiefer Sutherland.

Into the Inferno

Into the Inferno to film dokumentalny, za który odpowiada znany reżyser, Werner Herzog. Wraz ze swoim przyjacielem i naukowcem, Clivem Oppenheimerem podróżują po świecie i odwiedzają najbardziej znane oraz czynne wulkany. To znakomite dzieło, w którym możemy zobaczyć wulkany z bliska, jak i również dowiedzieć się sporo o ich historii, mieszkańcach, którzy żyją u stóp niebezpiecznych gór.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz