Fenomen Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Brochów

– Mają w sobie dużo entuzjazmu i chęci do działania a dzięki środkom zewnętrznym – ogromne możliwości do realizowania pasji i talentów – tak Piotr Szymański podsumowuje działalność Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brochów, których jest tu aż 13!

Obserwując, co dzieje się w Brochowie, takie stwierdzenie jest zdecydowanie trafne, gdyż na przestrzeni ostatniego roku, mimo obostrzeń związanych z pandemią Kołom Gospodyń Wiejskich udało się zrealizować bardzo wiele ciekawych aktywności społecznych.

3 września w Żyrardowie odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących dofinansowań w kwocie 5 tysięcy złotych od Urzędu Marszałkowskiego. Największym beneficjentem z powiatu sochaczewskiego była właśnie gmina Brochów. W ramach wsparcia finansowego zakupione zostaną sprzęty do wyposażenia zapleczy kuchennych, czy wspomagające organizację działań społecznych.

-To wielki sukces, mając na uwadze fakt, iż aż 18 wniosków z terenu naszej gminy zostało ocenionych pozytywnie. Myślę, że częste spotkania, wymiana poglądów i dobre relacje z organizacjami pozarządowymi działającymi na naszym terenie dają świetne efekty. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe pomysły i stajemy na wysokości zadania, aby pomóc je realizować – dodaje Piotr Szymański.

Warto wspomnieć, że Koła Gospodyń Wiejskich z Brochowa aktywnie włączyły się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Niezwykle ciekawy cykl imprez okolicznościowych, jaki zaplanowany został na koniec lata w gminie Brochów, przyciąga zainteresowanych mieszkańców.

– Mając na uwadze 13 aktywnie działających Kół Gospodyń Wiejskich, prawie w każdym sołectwie odbędzie się lokalny Festyn, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19. Atrakcje dla dzieci, oprawa muzyczna, poczęstunek dla uczestników, a przede wszystkim możliwość zaszczepienia się podczas imprezy – to stałe elementy programu. Odpowiedzialność społeczna i zaangażowanie ze strony działających w KGW mieszkańców, dają motywację do działania i wspierania ich inicjatyw – dodaje Wójt Gminy Brochów.

Na przestrzeni ostatniego roku Koła Gospodyń Wiejskich zostały dzięki dotacjom celowym doposażone m.in. w sprzęty AGD czy akcesoria do organizacji spotkań i festynów.

– Wsparcie merytoryczne, jakie otrzymujemy ze strony Urzędu Gminy Brochów w zakresie przygotowania i rozliczania wniosków, jest nieocenione. Dzięki dobrym relacjom i współpracy nasze plany stają się rzeczywistymi działaniami. To cieszy i przekłada się na kolejne ciekawe pomysły, które z przyjemnością realizujemy z pożytkiem dla naszych małych społeczności   – dodaje Bożena Skrzynecka z Koła Gospodyń Wiejskich w Śladowie.

Gmina Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz