Czas radości i podziękowań

MŁODZIESZYN W środę 8 września w parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie odbyły się dożynki parafialne połączone z uroczystością odpustową. Mszę dziękczynną poprowadzili wspólnie ksiądz prałat Stanisław Łubian oraz ojciec Marek, który na co dzień pełni posługę misjonarską w Afryce.

Święto plonów to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się z dobrze wykonanej pracy w polu i wspólnie uszanować wysiłek każdego związanego z ziemią mieszkańca gminy. To święto dziękczynienia za plony, ale także radości i odpoczynku po trudach i ciężkiej pracy.

Dożynki rozpoczęły się od powitania wszystkich uczestniczących we mszy świętej przez Monikę Pietrzyk – Wójta Gminy Młodzieszyn.

Delegacje z sołectw oraz urzędu gminy tradycyjnie przekazały na ręce proboszcza parafii kosze z darami zawierające tegoroczne zbiory: chleb dożynkowy i kosz z owocami od wsi Stare Budy, chleb dożynkowy od wsi Bibiampol, ciasto drożdżowe od wsi Mistrzewice, chlebek dożynkowy ze wsi Juliopol, owoce z ulicy Wspólnej w Młodzieszynie, ziarna zbóż od rolników wsi Mistrzewice. Delegacja urzędu gminy wspólnie z sekretarz Anną Sobieraj przekazała na ręce księdza proboszcza kosze z darami w postaci miodów oraz chlebków dożynkowych. Nie mogło zabraknąć także wieńca dożynkowego, który został przyniesiony przez pracowników urzędu gminy.

Msza dziękczynna była okazją do złożenia podziękowań i życzeń na ręce księdza prałata Stanisława Łubiana, który od września 2016 r. pełni posługę jako rezydent naszej parafii i jest wsparciem dla naszej społeczności parafialnej już od pięciu lat.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tegorocznych dożynek, mieszkańcom sołectw za obecność, przygotowanie darów, a także mieszkańcom całej naszej Gminy, że tak licznie włączyli się we wspólne świętowanie rolniczego święta.

Gmina Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz