Coraz bliżej do tunelu

TERESIN Mieszkańcy Teresina i okolic mogą już z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Długo przygotowywana i oczekiwana inwestycja, jaką jest budowa tunelu, nabiera stopniowo tempa. Jest w końcu nadzieja, że w przyszłym roku inwestycja ruszy.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, 9 września, Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie, poinformowała, że po podpisaniu porozumienia z PKP S.A., prace projektowe dotyczące budowy tunelu w końcu zaczęły postępować. Pani dyrektor, na prośbę radnego Jana Łopaty – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, przedstawiła radnym aktualny stan inwestycji. Poinformowała też, że najpewniej do końca roku zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę.

– W tej chwili oczekujemy na decyzję pozwolenia wodno-prawnego. Wydanie takiej decyzji jest uzależnione od ustalenia linii brzegowej nowego przebiegu rzeki Teresinki, co zostało już zrobione przez projektantów i trafiło do wydziału geodezji w Starostwie Powiatowym. Z chwilą uzyskania pozwolenia wykonawca będzie mógł składać wniosek o zgodę na realizację inwestycji drogowej. Równolegle prowadzone są prace nad podpisaniem porozumienia w sprawie współfinansowania robót – poinformowała dyrektor Dębowska.

Jednak Jan Łopata obawia się, że sprawa ustalenia i pozyskania zgody na zmianę przebiegu Teresinki może spowodować spore poślizgi w przebiegu procesu projektowego, choć dyrektor Dębowska te wątpliwości zdecydowanie rozwiewa. Zdaniem dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, nie ma co się obawiać, gdyż Wody Polskie już wszczęły odpowiednie procedury, a dokumenty uzupełniane są na bieżąco o niezbędne informacje dotyczące granicy linii brzegowych. Jak zaznacza, w zasadzie ta sprawa jest niemal dopięta na ostatni guzik.

– Postępowanie przez Wody Polskie zostało już wszczęte. Teraz tylko uzupełniane są dokumenty dotyczące granicy linii brzegowych. Z tego co wiem, to już nawet to zostało zrobione i projektant wprowadzi tylko drobne uwagi i odeśle dokumentację Wodom Polskim – dodaje Małgorzata Dębowska.

Tak więc wygląda na to, że przy sprzyjających wiatrach budowa ruszy na wiosnę przyszłego roku.

BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz